Djokovics már a vb elődöntőjében

Második mérkőzését is megnyerte Novak Djokovics a 8,5 millió dollár összdíjazású ATP-világbajnokságon. A csoport másik meccse pedig úgy alakult, hogy ezzel biztosan továbbjutott az elődöntőbe.

Marin Csilics szetthátrányból fordítva legyőzte az amerikai John Isnert. A horvát játékos két és negyed órás sikere egyben azt is jelentette, hogy alakuljon bárhogy az utolsó forduló, a csoportban élen álló, korábban a német Alexander Zverevet felülmúló szerb biztosította helyét a négy között.

Az első helyen kiemelt Djokovics a csaknem 50 percig tartó nyitószettben 4:4-es állásnál két bréklabdát is hárított, majd a következő gémben elvette az első fordulóban szintén győztes német ellenfele adogatását, ezáltal előnybe került. A második játszma csak szűk félórás volt, Zverev ekkor már kevés ellenállást tanúsított, mindössze egy játékot nyert.

Eredmények, Gustavo Kuerten-csoport, 2. forduló: Csilics (horvát, 5.)–Isner (amerikai, 8.) 6:7 (2), 6:3, 6:4; Djokovics (szerb, 1.)–A. Zverev (német, 3.) 6:4, 6:1. Az állás: 1. Djokovics 2 győzelem/0 vereség, 2. Zverev 1/1, 3. Csilics 1/1, 4. Isner 0/2.

A másik, Lleyton Hewittról elnevezett kvartettben a dél-afrikai Kevin Andersonnak két győzelme van, a japán Nisikori Kej és a svájci Roger Federer egy-egy mérkőzést nyert meg, az osztrák Dominic Thiem pedig kétszer kikapott.

Borítókép: A szerb teniszező elsőként jutott a legjobb négy közé