Djokovics kiesett Monte-Carlóban

A világelső szerb Novak Djokovics nem jutott negyeddöntőbe a 2 082 960 euró összdíjazású monte-carlói salakpályás férfi tenisztornán.

A Monacóban élő 33 éves Djokovics – a viadal 2013-as és 2015-ös győztese – két szettben, két óra hat perc alatt kapott ki a világranglistán 33. brit Daniel Evanstől.

A találkozó után Djokovics egyrészt megérdemeltnek nevezte Evans győzelmét, másrészt arról beszélt: szörnyen érezte magát a pályán.

„Őszintén szólva, valószínűleg ez volt az egyik legrosszabb mérkőzésem, illetve teljesítményem, amire az elmúlt évekből vissza tudok emlékezni. Nem akarom kisebbíteni ellenfelem érdemeit, de ami engem illet, végig szörnyen éreztem magam a pályán. Semmi sem működött, ez egy ilyen nap volt” – hangsúlyozta a szerb teniszező, aki idén most kapott ki először.

A torna 11-szeres spanyol bajnoka, Rafael Nadal két sima szettben 57 perc alatt lépett túl a 14. helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrovon, míg a 2019-es győztes és így – a pandémia nyomán tavaly elmaradt tornán – címvédő olasz Fabio Fognini a szerb Filip Krajinovicsot verte egy sima és egy szoros szettben. Az olasz következő ellenfele a norvég Casper Ruud lesz.

A hatodikként kiemelt orosz Andrej Rubljov három szettben, két és háromnegyed óra alatt búcsúztatta a kilencedik helyen kiemelt spanyol Roberto Bautista Agutot – ellenfele Nadal lesz a nyolc között.

Eredmények, nyolcaddöntő: Rubljov (orosz, 6.)–Bautista Agut (spanyol, 9.) 7:6 (2), 5:7, 6:3; Ruud (norvég)–Carreno Busta (spanyol, 12.) 7:6 (4), 5:7, 7:5; Nadal (spanyol, 3.)–Dimitrov (bolgár, 14.) 6:1, 6:1; Fognini (olasz, 15.)–Krajinovics (szerb) 6:2, 7:6 (1); Evans (brit)–Djokovics (szerb, 1.) 6:4, 7:5; Goffin (belga, 11.)–A. Zverev (német, 5.) 6:4, 7:6 (7); Cicipasz (görög, 4.)–Garín (chilei, 16.) 6:3, 6:4; Davidovich Fokina (spanyol)–Pouille (francia) 6:2, 7:6 (2).