Dési siker a megyei röplabdarangadón

Jól indult a férfi röplabda A1-osztály bajnoki idénye a Dési Egyesülésnek. Marius Dascălu és Szilágyi Tibor edzők tanítványai magabiztosan nyertek Aranyosgyéresen az MSC ellen, sziporkázó játék után győztek 3:1 (–21, 28, 15, 14) arányban. Egy héttel korábban Désen is megverték az MSC-t az Egyesülés Kupa” keretében.

A hétvégi első bajnoki mérkőzésen is jobbak voltak a vendégek, annak ellenére, hogy az Aranyos mentiek indultak jobban, és megnyerték az első szettet. A folytatásban azonban, főleg az utolsó két szettben, az Egyesülés uralta a játékot.

A találkozó legjobb játékosa a zilahi születésű Tudor Magdaş volt 21 ponttal, ő egy évvel ezelőtt a közben megszűnt Ploieşti-i Tricolorul alakulatával nyert bajnokságot és Román Kupát. Mellette a désiektől még kitűnt a Szucsávai ISK neveltje, Alexandru Raţă, aki 14 pontot szerzett csapatának. A gyéresiektől  Marius  Ciortea és Mihai Tarţa nevét említenénk, mindketten 9 pontot gyűjtöttek. A désiek miután megnyerték az Explorări és az Egyesülés Kupát, az első hivatalos meccsüket is emelt fővel zárták.

Október 19-én, szombaton 13.30 órai kezdettel a második fordulóban az Egyesülés hazai pályán, azaz a sétatéri sportcsarnokban régi nagy riválisát, a Bukaresti Dinamó gárdáját fogadja. A mérkőzést az RTV3 is közvetíti.

A fővárosiak kiütéses sikerrel kezdtek, Kolozs megye harmadik csapatát, a Kolozsvári Universitatea Sportklubot 70 perc alatt 3:0 (16, 20, 25) arányban legyőzték. Lőtei Rómeó Attila együttese a második menetben is idegenben lép pályára, a hétvégén az újonc Buzăui Gloria MSC otthonában szerepel.

A forduló többi eredménye: • Galaci Arcada–Buzăui Gloria MSC 3:1 • Krajovai U MSC–Nagybányai Ştiinţa Explorări 3:0 • Temesvári SK–Zilahi ACS Volei Municipal 1:3.

A női élvonalban a második fordulónál járnak, a Luminiţa Trombiţaş edzette Kolozsvári U NTT Datának eredetileg a kincses városban kellett volna fogadnia a Târgoviştei MSC, de megegyeztek, és felcserélték a pályaválasztót. A Dâmboviţa megyei városban mindössze 65 percet tartott a találkozó, a kolozsváriak 3:0 (16, 13, 18) arányban vesztettek. A harmadik fordulóban az U NTT Data számára következik a lugosi kiszállás a hétvégén.

További eredmények: • Piteşti-i Argeş–Galaci Belor ESK 0:3 • Medgidiai SK–Lugosi MSC 1:3 • Bukaresti Rapid–Bákói Ştiinţa SK 0:3 • Voluntari-i CSO–Bukaresti Dinamó 0:3. A Balázsfalvi Volei Alba szabadnapos volt. A mezőnyt négy 100%-os csapat (Dinamó, Târgoviște, Bákó és Lugos) vezeti 6–6 ponttal, az U NTT Data egyelőre a 9. helyen áll, pontot (sőt, eddig még játszmát sem) szerzett.