Dés első röplabdagyőzelmei

A hétvégén a dési sportcsarnok adott otthont a férfi A1-osztályú röplabdabajnokság 4. csoportja mérkőzéseinek. A sétatéri teremben ezúttal a Nagybányai Ştiinţa Explorări, a Bukaresti Dinamó és a helyi Egyesülés csapatai léptek pályára.

A hazaiaknak ez volt a bemutatkozása az új idényben, az első fordulóban ugyanis több játékos pozitív koronavírustesztje miatt nem szerepeltek a zilahi tornán, ahol játék nélkül 3:0-ra kikaptak a Zilahi MSC-Dési LAPI és a bajnok Galaci Arcada együtteseitől. Ezúttal otthon 3:1 (24, 18, –17, 17) arányban nyertek szomszédjaikkal, a Nagybányai Ştiinţa Explorări alakulatával szemben, amelynek ugyancsak ez volt az első meccse az idei évadban (a máramarosiak is egészségi problémákkal küzdöttek). Maris Dascălu és Szilágyi Tibor dési edzők tanítványai a harmadik játszmát leszámítva uralták a találkozót. Mivel a nyáron az Egyesülés háza táján több változás történt, a hétvégi hármas tornán egészen új gárda játszott. A désiek legeredményesebb röplabdázója a nyáron a Bukaresti Steauától szerződtetett Andrei Ana volt, aki 20 ponttal járult hozzá csapata sikeréhez. A Gutin alji együttesből két játékos tűnt ki: Sorin Dragomir és Marius Cheagă 9 pontot ért el.

A csoport többi találkozóján: • Bukaresti Dinamó–Nagybányai Ştiinţa Explorări 3:1 (19, 22, –23, 15) • Dinamó–Dési Egyesülés 2:3 (22, –21, 23, –20, 9).

A Kolozsvári Universitatea Sportklub az első tornán két sikert könyvelhetett el, játék nélkül, 3:0-lal nyerte a nagybányaiak ellen kiírt mérkőzést, és 3:2-re legyűrte a Bukaresti Ştiinţa ESK-t (természetesen utóbbi is 3:0-ra nyert a meg nem jelent máramarosi gárda ellen). A krajovai folytatásban vasárnap a Zilahi MSC-Dési LAPI, hétfőn pedig a helyi U MSC Lőtei Rómeó Attila csapatának ellenfele.

A torna szombati első meccsén: • Krajovai U MSC–Zilahi MSC-Dési LAPI 3:0 (18, 37, 18).

A hölgyeknél a harmadik tornánál tartanak, a Kolozsvári U NTT Data a fővárosi 4. csoportban játszanak. Miután pénteken 3:1-re kikaptak a házigazda Dinamótól, a második összecsapáson némileg meglepő módon két pontot érő győzelmet arattak a Galaci Belor ESK ellen. Luminiţa Trombiţaş tanítványai 3:2 (–17, 21, –12, 16, 9) arányban győztek, ezzel a második ilyen sikerüket jegyezték a kétszeri zöldasztali 3:0-s vereség és egy hasonlóképpen elért játék nélküli győzelem mellett. A kolozsváriak legjobbjai Simina Străchinescu és Adina Stanciu volt 18–18 ponttal.

A torna utolsó mérkőzésén: • Dinamó–Belor ESK 2:3 (–21, 21, –21, 25, –9).