Davis-kupa: Belgiumot kapta a magyar csapat

Davis-kupa: Belgiumot kapta a magyar csapat
A magyar férfi teniszválogatott az idén döntős Belgiummal mérkőzik a Davis-kupa jövő évi nyolcaddöntőjében.

A sorozatot szervező Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) szerdai sorsolásán a nyolc lehetséges, kiemelt rivális közül a többek között David Goffinnel és Steve Darcisszal felálló, idén november végén a franciák ellen döntőt vívó belgákat kapta ellenfélül a magyar csapat.

Belgiummal eddig 12 alkalommal mérkőzött a válogatott, ebből öt győzelem mellett hét vereség a mérlege. A legutóbbi mérkőzést 1990-ben Brüsszelben játszották a felek, akkor a magyarok 4–1-es vereséget szenvedtek.

Az összecsapásra eredetileg Magyarországon kerülne sor, ám egy új szabálynak köszönhetően a belgák mint döntősök eldönthetik, idegenben vagy otthon szeretnének játszani.

A magyar Davis-kupa csapat múlt vasárnap Budapesten az oroszok legyőzésével 21 év után jutott fel a sorozat legmagasabb osztályába, a Világcsoportba.

A nyolcaddöntőt február 2. és 4. között rendezik.

Davis-kupa, Világcsoport, nyolcaddöntő: Franciaország–Hollandia, Japán–Olaszország, Spanyolország–Nagy-Britannia, Ausztrália–Németország, Kazahsztán–Svájc, Horvátország–Kanada, Szerbia–Egyesült Államok és Magyarország–Belgium.

A Davis-kupa euro-afrikai zóna I. csoportjának második fordulójában, osztályozó mérkőzésen Románia október 20. és 22. között Izraelt fogadja.

Fed-kupa: Kanada az ellenfél

Románia női teniszválogatottja Kanadával mérkőzik a Világkupa II-ben 2018-ban – derült ki a londoni sorsoláson.

A világrangsorban 12. helyen álló Románia kiemeltként szerepelt. Mivel 2015-ben, legutóbbi mérkőzésükön a kanadai Montrealban játszottak (a Simona Halep nélkül kiálló csapat 3–2-re nyert), a 2018. február 10. és 11. között esedékes párharcnak most Románia ad otthont. A válogatott legutóbb Mamaián 3–2-re gyűrte le Nagy-Britanniát.

A Fed-kupa Világcsoport II. többi meccse: Szlovákia–Oroszország, Ausztrália–Ukrajna és Olaszországa–Spanyolország.

Világcsoport I.: Fehéroroszország–Németország, Csehország–Svájc, Hollandia–Egyesült Államok és Belgium–Franciaország.

Magyarország az euro-afrikai zóna I. csoportjában maradt Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Észtország, Grúzia, Horvátország, Izrael, Lengyelország, Lettország, Portugália, Törökország, Svédország és Szlovénia társaságában.