Dánia és Ausztrália örülhetett, már csak egy hely kiadó a vb-re

Utolsóként a dán válogatott jutott ki Európából a jövő évi, oroszországi labdarúgó-világbajnokságra. A negyedik pótselejtezős párharcban a dániai 0–0-s döntetlen után a keddi visszavágón a vendégek négy góllal bizonyultak jobbnak az íreknél Dublinban.

Christian Eriksen mesterhármassal segítette csapatát.

Az ausztrál labdarúgó-válogatott hazai pályán két gól különbséggel legyőzte Hondurast az interkontinentális pótselejtező szerdai visszavágóján, így kijutott a jövő évi tornára. Az ázsiai zónában ötödik ausztrálok győzelmének kulcsfigurája az Aston Villában játszó Mile Jedinak volt: a válogatott csapatkapitánya lőtte mindhárom gólt a sydney-i visszavágón. A hondurasiak a hosszabbításban szépítettek. A sorozatban negyedik világbajnokságukra készülő ausztrálok rekordbeállítást jelentő 22 selejtezőmérkőzést játszva kvalifikálták magukat a tornára.

Európai vb-pótselejtező, visszavágó: • Írország–Dánia 1–5 (gól: Shane Duffy – 6. perc, illetve Andreas Christensen – 29., Christian Eriksen 3 – 32., 63. és 74., valamint Nicklas Bendtner – 90. perc, 11 m) – továbbjutott Dánia 5–1-es összesítéssel.

Interkontinentális vb-pótselejtezők, visszavágó: • Ausztrália–Honduras 3–1 (Mile Jedinak 3 – 54., 72. és 85. perc, az utolsó kettő 11 m, illetve Henry Figueroa – 94. perc) – tj. Ausztrália, 3–1-es összesítéssel.

Közép-európai idő szerint csütörtökön hajnalban bonyolították le az utolsó interkontinentális selejtező visszavágóját, Peru Új-Zélandot fogadja (0–0 volt az első találkozó).

A 2018-as labdarúgó-világbajnokságra kijutott válogatottak:

Afrika (5 helye van a kontinensnek): Egyiptom, Nigéria, Szenegál, Marokkó, Tunézia.

Ázsia (4): Irán, Japán, Koreai Köztársaság, Szaúd-Arábia.Dél-Amerika (4): Brazília, Uruguay, Argentína, Kolumbia.Európa (13 + 1): Oroszország (házigazda), Belgium, Németország, Anglia, Spanyolország, Lengyelország, Szerbia, Izland, Franciaország, Portugália, Svájc, Horvátország, Svédország, Dánia.Észak- és Közép-Amerika (3): Mexikó, Costa Rica, Panama.Interkontinentális pótselejtező (2): Ausztrália.