Copil és Buzărnescu szereplése

Marius Copil számára véget ért a hollandiai füvespályás tenisztorna, Mihaela Buzărnescu azonban még mindig két fronton harcol Nottinghamben.

Az ’s-Hertogenboschban rendezett, 612 755 euró összdíjazású tornán a jelenlegi legjobb román férfi teniszező a negyeddöntőben torpant meg, két 6:3-as szettben vereséget szenvedett az ausztrál Matthew Ebdentől (69. a világranglistán). A 27 esztendős aradi sportoló (97.) mindössze 65 percet töltött a pályán három évvel idősebb ellenfele társaságában, Ebden egy körrel korábban a címvédő luxemburgi Gilles Müllert is búcsúztatta.

Copil hat ászt ütött, és feleannyi kettős hibája volt, Ebdon statisztikai mutatói pedig 5 ász/4 duplahiba. Ez volt kettőjük között a második összecsapás, az elsőt hat évvel ezelőtt a sanghaji selejtezőkben a román teniszező nyerte.

Copil 17 770 eurós csekkel és 45 világranglistaponttal vigasztalódhat. Párosban, a görög Sztefanosz Cicipasz oldalán már az első körben búcsúzott az aradi teniszező.

*

Az első kiemelt Natalja Kicsenok, Alla Kudrjavceva (ukrán, orosz) páros búcsúztatása után a negyeddöntőben is sikeres volt a közép-angliai tornán (226 750 dollár összdíjazás) a Mihaela Buzărnescu, Heather Watson (román, angol) kettős, két játszmában bizonyult jobbnak a Priscilla Hon, Dalila Jakupovics (ausztrál, szlovén) duónál. A 7:6 (2), 6:3-mal végződött mérkőzés egy órát és 22 percet tartott.

Az első szettben Buzărnescuék már 3:0-ra és 4:1-re is vezettek, de ellenfelük ekkor utolérte őket. Fej fej mellett haladtak a rövidítésig, ott pedig már a román, angol páros akarata érvényesült. A második játszmában 4:0-s előnyt szereztek, s onnan már nem engedték ki a kezükből a meccset.

Buzărnescuék eddigi jutalma 3435 dollár és 110 WTA-pont, a döntőbe jutásért pedig a Lizette Cabrera, Irina Falconi (ausztrál, amerikai) kettős ellen lépnek pályára. Buzărnescu egyesben is negyeddöntős, a legjobb 16 között éppen Falconit verte 6:3, 5:7, 6:3-ra – az elődöntőben a harmadik favorit japán Naomi Oszaka az ellenfele.