Championship: fordított a Brentford, nem jut vissza a Swansea

Az élvonalból tavaly nyáron búcsúzó Swansea City biztosan nem juthat idén vissza a legjobbak közé, miután szerda este 3–1-re kikapott a Brentfordtól az angol másodosztály, Championship rájátszásának elődöntőjében.

A mérkőzésre 1–0-s előnnyel érkező Swansea alig negyedóráig érezhette magát nyeregben: a Brentford a 11. percben Ollie Watkins találatával vezetést szerzett, majd a 15. perc végén a dán Emiliano Marcondes fejesével már továbbjutásra is állt. A második félidőt még korábbi góllal kezdték a hazaiak, a francia Bryan Mbeumo találatára aztán a hajrára fordulva Rhian Joel Brewster válaszolt.

Eredmény, Championship, rájátszás, elődöntő, visszavágó: • Brentford FC–Swansea City 3–1 – továbbjutó a Brentford 3–2-es összesítéssel. A másik ágon Fulham–Cardiff City találkozót rendeznek, a házigazdák 2–0-s előnyről indulnak.