Challenge Cup: súlyos vereség a Potaissának

A három fronton is harcoló Tordai Potaissának egyre fogy az ereje: a Román Kupában negyedik helyezett csapat súlyos, kilencgólos vereséget szenvedett vasárnap este a portugáliai Almadában, a Sporting Lisszabon elleni Challenge Cup döntő első mérkőzésén.

A portugálok 37–28 (19–11) arányban diadalmaskodtak. A mérkőzést a francia Said Bounouara, Khalid Sami bírópáros vezette.

Gólszerzők:

SPORTING: Ivan Nikcsevics 10, Janko Bozovics 8, Pedro Portela és Carlos Ruesga Pasarin 5–5, Joao Pinto 3, Igor Zabics 2, továbbá Michal Kopco, Bosko Bjelanovics, Carlos Carneiro és Francisco Tavares 1–1.

POTAISSA: Georgică Cîntec és Roman Zacaciurin 5–5, Răzvan Pavel 4, Lucian Ignat 3, Thalmaier Roland, Dragoş Iancu, Radu Lazăr, Silvian Amihăesi és Ştefan Huta 2–2, valamint Cristian Adomnicăi 1.

A vélhetőleg formaságnak számító visszavágót a hétvégén, május 27-én szombaton rendezik a kolozsvári Horia Demian Sportcsarnokban.

A tordai együttes szerdán 16 órakor a Bukaresti MSC elleni, 1–1-re álló bajnoki elődöntő párharc harmadik, döntő összecsapásán érdekelt a George Bariţiu Sportcsarnokban.