CFR: megvan az idény második győzelme

Több szempontból is favoritnak számított a Kolozsvári CFR a Bukaresti Dinamó ellenében a Betano I. liga 3. fordulójának rangadóján: mellette szólt a hazai pálya előnye mellett az is, hogy a hullámvölgyben lévő, az idényt két vereséggel kezdő „kutyák” Eugen Neagoe múlt vasárnapi infarktusa miatt csak másodedzővel érkeztek a szombat esti találkozóra.

A statisztikák is a vasutasok mellett szóltak: az utóbbi hét kiszállása során egyetlenegyszer nyert a bukaresti gárda a Fellegváron, a CFR viszont az elmúlt idény utolsó egymás elleni meccsén Bukarestből is elhozta a bajnoki pontokat, mégpedig háromgólos sikerrel. Persze, a papírforma nem mindig mérvadó, az első helyzeteket például éppen a Dinamó jegyezte a meglehetősen tartalékos CFR ellenében, de a 3. percben Montini fejese – egy távoli szabadrúgás-beadást követően – másfél méterrel mellé ment, majd az olasz a 12. percben egy szabadrúgással próbálkozott, de a lövés elhalt a CFR sorfalában.

A 16 percben két ex-dinamós, Păun és Costache verekedte át magát a vendégek védelmén, a támadás végén utóbbi a záróvonalról próbálta visszatenni a labdát középre, de a dinamós kapus szögletre mentett. A 21. perc meghozta a házigazdák első nagy lehetőségét is, a bekk Sin és a kapus Piscitelli nem értette meg egymást, egy beívelt labdát követve összeütköztek, Luis Aurelio Rondon így egyedül maradt a labdával és az üres kapuval, de az éles szögből nem tudta kihasználni a ziccert.

Két perc múlva Andrei Chivulete bíró kénytelen volt leállítani a mérkőzést a dinamós szurkolók által a pályára dobott petárdák miatt – a „kutyák” szurkolóit a szövetség fegyelmi bizottsága egyébként öt degenbeli mérkőzésről eltiltotta, a Konstancai Viitorul elleni meccsen elkövetett rendbontásaik miatt. Alig hogy újraindult a játék, Cestor szerezhette volna meg a vezetést, de ez a helyzet is kimaradt: szögletbeadásból fejese centikkel ment a hosszúsarok mellé. A szünetig Păun, majd Itu is veszélyeztetett, de az eredmény nem változott.

A CFR a szünet után is nyomás alatt tartotta riválisát, a 48. percben Rondon közeli lapos lövése az oldalhálót találta el. Egy perccel később, jól megjátszott szögletet követően Omrani maradt egyedül a kapussal, de közelről nem tudott túljárni az eszén – ha sikerült volna sem lett volna gól, mert a bíró – tévesen – lest fújt.

Az 56-57. percben a Dinamó próbálkozott, előbb egy veszélyesen induló ellentámadás „hűlt ki”, aztán Bejan szöglet utáni fejese okozott riadalmat a vasutasok kispadján.

A 64. percben Costache talán a meccs legnagyobb helyzetét hagyta ki: a dinamós kapust a szünetben beállt Omrani „stresszelte”, eredményesen, ugyanis Piscitelli Mailatnak rúgta ki a labdát. A friss, egy perce beállt Mailat nem sokat teketóriázott, megindult a kapu felé, majd maga elé tette a labdát és a 16-os széléről rászúrta. A bombát Piscitelli csak kibokszolni tudta, épp Costache elé, aki a 12 méterről a rövid sarokra futó kapust megtréfálva a hosszúra lőtt, de a CFR-szurkolók bánatára egy bő méterrel célt tévesztett.

A találkozó ilyenformán nagy léptekkel haladt a gólnélküli döntetlen felé, ám a 80. percben Cestor ellen szabálytalankodtak a 16-oson belül, Chivulete pedig a dinamósok heves tiltakozása ellenére a büntetőpontra mutatott. A labda mögé Omrani állt, és be is lőtte, bár a Dinamó kapusa jó irányba ugrott, sőt, hozzá is ért a labdához.

A hátralevő 10 perc nem tartogatott már helyzeteket, az egyetlen említésre méltó történés az volt, hogy a mintegy 20 perce beállt Mailait megkapta második sárgalapját, ezzel pedig a pirosat is.

A Dinamó idénybeli harmadik mérkőzését vesztette el, az élvonalból egyetlen csapatként még nem tudott gólt lőni. Másfelől, a CFR még veretlen és második sikerét aratta az idényben, nem mellesleg majdnem egy éve veretlen a dr. Constantin Rădulescu stadionban: utoljára tavaly szeptember 2-án kapott ki a Konstancai Viitorultól. A vasutasok a következő fordulóban az újonc Târgviştei Chindia otthonába látogatnak, a mérkőzést szombaton,  augusztus 3-án 21 órától rendezik.

Dan Petrescu a következő felállásban küldte pályára együttesét: Arlauskis – Butean, Mureşan, Cestor, Peteleu – Hoban, Itu (46. perc Omrani), L. Aurelio – M. Pereira (63. perc Mailat), Costache, Păun (90. perc Burcă).

Fotó: Facebook/CFR1907