CFR-es gólokkal győztek a finnek ellen

A román labdarúgó-válogatott barátságos mérkőzésen két góllal legyőzte a finn nemzeti tizenegyet mintegy 12 ezer néző jelenlétében a ploieşti-i Ilie Oană Stadionban. Mindkét találat a Kolozsvári CFR 1907 játékosának nevéhez fűződik. Ezen a mérkőzésen vonult vissza a 86 válogatottságig jutott Bogdan Lobonţ kapus.

Cosmin Contra szövetségi kapitány együttese 2–0 (1–0) arányban diadalmaskodott, Cristian Manea első ízben volt eredményes a válogatottban, a 37. percben talált be (Alexandru Mitriţă lövését védte Lukas Hradecky kapus, de a labda a hátvédhez került, s ő nem hibázott), a végeredményt pedig Ciprian Deac állította be a 61. percben, Mitriţă, Manea és Alexandru Băluţă kombinációja nyomán.

A vasutasklubtól Manea végigjátszotta a meccset, Deacot a 64. percben cserélték le, George Ţucudean pedig ezúttal nem kapott játéklehetőséget.

Az első válogatottságát 1998-ban jegyző Lobonţ a 87. perctől kapott játéklehetőséget (s egyúttal megkapta a csapatkapitányi karszalagot is), az utolsó öt percben kiválóan őrizte a kaput. Az AS Róma cserekapusa egyébként 2013 óta nem védett a válogatottban.

Az összecsapást az ír Robert Harvey vezette.

A román együttes: Ciprian Tătăruşanu (87. perc Bogdan Lobonţ) – Cristian Manea, Cristian Săpunaru (57. perc Alin Toşca), Mihai Bălaşa, Nicuşor Bancu – Paul Anton, Adrian Stoian – Ciprian Deac (64. perc Dennis Man), Alexandru Mitriţă (80. perc Gheorghe Grozav), Constantin Budescu (57. perc Alexandru Chipciu) – Alexandru Băluţă (63. perc George Puşcaş).

Románia megnyerte mind a négy előkészületi mérkőzését idén, a mostani sikerén kívül 2–1-re nyert Izraelben, 1–0-ra legyőzte Svédországot Krajován, és 3–2-re nyert Grazban Chile ellenében. Legközelebb már a Nemzetek Ligájában lesz hivatalos mérkőzése a nemzeti csapatnak, szeptember 7-én Montenegrót fogadja.

Fedőkép: Vasutas gólszerzők öröme (Ciprian Deac és Cristian Manea) – MEDIAFAX-FOTÓ