CFR-diadal a Krajovai Universitatea ellen

A román labdarúgó élvonal 13. játéknapjának rangadóját, a Kolozsvári CFR 1907–Krajovai Universitatea FC találkozót a kolozsvári Dr. Constantin Rădulescu Stadionban rendezték, a bajnoki címvédő és éllovas vasutasok két góllal megverték az oltyán gárdát.

Az összecsapást mintegy 8000 néző tekintette meg a helyszínen, a meccset a fővárosi Radu Petrescu vezette.

Dan Petrescu vezetőedző több alapemberét kímélte a csütörtöki, a francia Stade Rennes elleni Európa Liga csoportmérkőzésre gondolva: többek között a válogatott Ciprian Deacot, Mihai Bordeianut és Andrei Burcăt nem küldte a pályára, de a horvát Damjan Djokovics és a francia–algériai Billel-Abdel Omrani is csak csereként lépett pályára.

A vendégcsapatnak gyakorlatilag egyetlen tiszta gólhelyzete sem volt, egy érvénytelen gólig jutott csak Alexandru Măţel révén, a válogatott játékos a 20 méteres lövése előtt kézzel ért a labdához.

Az elefántcsontparti Lacina Traoré kihasználva honfitársa, Stephane Acka hibáját, s a 70. percben betalált (1–0). A CFR-hez visszatért csatár legutóbb 9 esztendeje talált be Romániában, s a sors fintora: akkor is krajovai csapat ellen lőtt gólt. Nyolc percre rá Omrani növelte az előnyt, alig néhány pillanattal beállása után: az argentin Juan Emmanuel Cúlio szabadrúgást bombázott a kapura, az olasz Mirko Pigliacelli csak kiütni tudta, Omrani lecsapott rá, s gondolkozás nélkül ő is kilőtte a jobb alsó sarkot (2–0). Az eredmény lefújásig nem változott.

A CFR 1907 összeállítása: Giedrius Arlauskis – Mateo Susics, Kevin Boli, Paolo Vinícius, Mario Camora – Cătălin Itu (27. perc Adrian Păun), Ovidiu Hoban, Juan Emmanuek Cúlio – Valentin Costache, Lacina Traoré, Michael Pereira.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Krajovai Universitatea FC 2–0 (gól: Lacina Traoré – 70. és Billel-Abdel Omrani – 78. perc).

További eredmények: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Voluntari-i FC 0–0 (a marosvásárhelyi Trans Sil Stadionban rendezték) • Bukaresti Dinamó–Medgyesi Gázmetán 2–0 (Filip Mrzljak – 21. és Deian Sorescu – 73. perc). Vasárnap játsszák a Clinceni-i Academica–Konstancai Viitorul, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Gyurgyevói/Giurgiui Astra és a Târgoviştei Chindia–FCSB találkozót, hétfőre maradt a Jászvásári/Iaşi-i Politehnika–Botoşani-i FC mérkőzés (20.30-kor, élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó). Az állás:

1.      Kv. CFR     13     8       3       2       31–11         27

2.      Viitorul      12     7       3       2       29–15         24

3.      Krajova      13     7       2       4       18–14         23

4.      Gázm.         13     6       3       4       22–19         21

5.      Jászvásár    12     4       6       2       15–11         18

6.      Dinamó      13     5       2       6       18–21         17

7.      Botoşani     12     3       7       2       18–18         16

8.      Astra 12     4       4       4       14–14         16