CFR: 270 perc gól nélkül

I. liga – 16. forduló

A 13. fordulóban, a Voluntari-i FC ellen szerzett legutóbb gólt a bajnokságban a listavezető Kolozsvári CFR, amely tegnap a Fellegváron a tabella utolsó előtti, 13. helyén álló Medgyesi Gázmetánt fogadta, és abban reménykedett, hogy sikerül kilábalnia a hullámvölgyből.

A vasutascsapat erősen kezdett, vélhetően felejtetni akarta szurkolóival az utóbbi két forduló gyenge eredményeit, de a Román Kupából való kiesést is. A 4. percben a házigazdák büntetőt kértek Hoban és Cristea párharcánál, de Marian Barbu játékvezető nem látott szabálytalanságot. A szögleteket viszont szépen fújta, ám hiába volt három szöglete is az első negyedórában a vasutascsapatnak, gólhelyzetig nem jutott. Az első valamirevaló lövésre a 18. percig kellett várni, de Manea nem találta el a kapu felületét. Újabb szögletek következtek, majd a 28. percben a mérkőzés legnagyobb lehetősége: Păun 16-ososn kívüli lövése a kapufát találta el. Két perccel később Urko Vera fejese ment mellé, ugyanő bólintott félre a 31. percben is. A vendégek mindeközben alig mozogtak valamit a CFR térfelén…

A második félidőben sem változott sokat a játék képe, a CFR meddő mezőnyfölényben játszott, de a döntetlenre játszó medgyesiek védelme túl nehéz diónak bizonyult. A szögletek csatáját toronymagasan nyerő kolozsváriak rendre Vinicius, Moutinho, Manea majd Urko Vera révén lőttek/fejeltek mellé a félidő első 10 percében, majd a játék kissé lehűlt, amihez nem csak a kedvezőtlen, erősen szeles időjárás járult hozzá, hanem a cserék és sérülések miatti gyakori megszakítások is. Az utolsó 10 percben ismét nagyobb sebességfokozatra kapcsolt a CFR, de a 80. percben Balde fejesét hárították a védők, a 81.-ben Djokovic távoli bombája dolgoztatta meg a vendégek kapusát, majd ugyanő a 89. percben mellé fejelt.

A hosszabbításpercekben Popovici lövése ijesztett rá alaposan a kolozsváriakra, de az eredmény végül nem változott: a medgyesiek fontos pontot raboltak, a CFR pedig, amely 3 forduló óta, azaz a szabályos játékidőket tekintve 270 perc alatt egyetlen gólt sem lőtt, a többi mérkőzés eredményének függvényében akár elveszítheti éllovasságát.

Dan Petrescu a következő csapatot küldte pályára: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora – Hoban 62. perc Coman), Djokovici – Păun, Nistor, Moutinho (61. perc Omrani) – U. Vera (73. Balde).

*

További eredmények: Jászvásári Poli–Chiajnai Concordia 3–1 (Mendes 49., Platini 67., Cristea 90., illetve Batin 72.); Voluntari-i FC–Bukaresti Juventus 0–0, Temesvári Poli–Gyurgyevói/Giurgiu-i Astra 2–1 (Munteanu 37., Mailat 71., illetve Balaure 59.). A Krajovai U–FCSB találkozó lapzártánk után ért véget, a Sepsiszentgyörgyi OSK–Botoşani-i FC és Bukaresti Dinamó–Konstancai Viitorul összecsapásokat ma rendezik.

14.    Juventus     16     1       5       10     9–27 8

Idénybeli második vereségét szenvedte el szombaton este a Kolozsvári CFR, miután a Konstancai Viitorul otthonában egy góllal alulmaradt az I. liga 15. fordulójának keretében rendezett találkozón.
A focivilágban jó hangzású Juventus látogatott tegnap a fellegvári C. Rădulescu stadionba, de korántsem a sokszoros olasz bajnok torinói alakulat, hanem csak bukaresti névrokona. Az „olaszok” nem jelentettek gondot a Dan Petrescu edzette vasutasgárdának, bár a végeredmény az olykor igen pragmatikus olasz focira emlékeztet.