CFR 1907: Vereség Ovidiuban

A román labdarúgó élvonal 12. fordulójának vasárnapi játéknapján Ovidiuban rangadót rendeztek, a Konstancai Viitorul 3–1 (2–0) arányban legyőzte a címvédő és éllovas Kolozsvári CFR 1907 együttesét, és ezzel a sikerrel pontszámban befogta a tabellán.

A vasutasok az idény második vereségét szenvedték el a bajnokságban, Gheorghe Hagi együttese az első játékrészben lerohanta a kolozsváriakat. A 27. percben a brazil Vítor Borba Ferreira Júnior „Rivaldinho” belőtt labdájába Andrei Peteleu szerencsétlenül ért bele, s a tengerpartiak öngóllal szereztek vezetést (1–0). Tíz perc múlva viszont eurógólnak tapsolhatott a közönség, Cosmin Matei mintegy 30 méterről lövésre szánta el magát, és az ívet is kapott labda a bal felső sarokban kötött ki (2–0). A hajrában még a holland Bradley de Nooijer hagyott ki helyzetet a hazaiaktól a 43. percben.

Térfélcsere után az elefántcsontparti Lacina Traorá szépíthetett volna a 47. percben, de Cătălin Căbuz kapus bravúrral hárította a közeli fejest. S bár ekkor már a CFR támadott többet, egy kontránál a Viitorul tovább növelte előnyét, Rivaldinho volt eredményes az 57. percben (3–0). Căbuz ismét remekelt Valentin Costache és Mihai Bordeianu egymás utáni próbálkozásainál egy helyzeten belül a 66. percben, de ezt már a szépítés követte: a krajovai George Cătălin Găman büntetőt ítélt, amikor a hazaik hálóőre egy vetődésnél a levegőben elütötte Costachét, a 11-est pedig az argentin Juan Emmanuel Cúlio hidegvérrel értékesítette (3–1). Traoré tovább szépíthetett volna az eredményen, de a 87. percben tiszta helyzetben fejelt, de néhány méterről nem találta el a kaput.

Megérdemelt bajnoki szünet következik a válogatott mérkőzései miatt, a 13. fordulót október 18-tól rendezik.

Dan Petrescu együttese: Giedrius Arlauskis – Andrei Peteleu, Mike Cestor, Paulo Vinícius, Mario Camora – Ovidiu Hoban (60. perc Michael Pereira), Cătălin Itu (46. perc Mihai Bordeianu), Juan Emmanuel Cúlio (81. perc Ciprian Deac) – Adrian Păun, Lacina Traoré, Valentin Costache.

A CFR 1907 a glasgow-i Európa-ligás vereség után második kisiklását jegyzi sorozatban, utóbbi négy bajnoki kiszállásán nem tudott nyerni (két-két döntetlen és vereség).

Végeredmény: • Konstancai Viitorul–Kolozsvári CFR 1907 3–1 (gól: Andrei Peteleu – 27., öngól, Cosmin Matei – 37. és Vítor Borba Ferreira Júnior „Rivaldinho” – 57. perc, illetve Juan Emmanuel Cúlio – 76. perc, 11 m).

A román labdarúgó élvonal 12. fordulójának első négy mérkőzésén mindegyik csapat legalább egyszer betalált.

A fővárosi Nemzeti Arénában rendezett úgynevezett „Románia derbin”, az FCSB–Dinamó találkozón  kiviselték magukat a szurkolók: 10 percet állt a játék, mivel a nagykárolyi Kovács István felfüggesztette a mérkőzést a rasszista bekiabálások és a bedobálások miatt, a meccs végén pedig a két tábor néhány tagja összeverekedett.

Eredmények: • Botoşani-i FC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–1 (gól: Mihai Roman – 84. perc, illetve Vasvári Gábriel – 54. perc, 11 m) • Krajovai Universitatea Sportklub–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 1–1 (Carlos Fortes – 82. perc, illetve Andrei Cristea – 69. perc; a mérkőzést a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette) • Medgyesi Gázmetán–Clinceni-i Academica 2–1 (Sergiu Buş – 71. és Nicolao Dumitru – 73. perc, illetve Neluț Roșu – 84. perc, öngól) • FCSB–Bukaresti Dinamó (Florinel Coman – 28. perc, illetve Denis Ciobotariu – 9. perc).

A forduló a hétfői Voluntari-i FC–Târgoviştei Chindia és Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Nagyszebeni AFC Hermannstadt találkozókkal ért véget. Az élmezőny: 1. KV. CFR 1907 24 PONT (29–11), 2. Viitorul 24 (29–15), 3. Krajovai Universitatea FC 23, 4. Medgyesi Gázmetán 21, 5. Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 18, 6. Botoşani-i FC 16.

Borítókép: A bajnokcsapat csak Cúlio (fehérben) révén tudott szépítőgólt szerezni