CFR 1907: vereség az oltyánoktól

Hazai pályán a harmincadik veretlen mérkőzés nem jött össze a Kolozsvári CFR 1907 számára, vasárnap este egygólos vereséget szenvedett a Krajovai Universitatea FC-től a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban rendezett zárt kapus találkozón.

A nagykárolyi Kovács István vezette összecsapás 3–2 (1–0) arányú oltyán sikert hozott, ezzel az üldöző egy pontra közelítette meg az éllovast a rájátszás ötödik fordulójában.

A 6. percben még a kolozsváriaknak meg nem adott büntető borzolta a kedélyeket, ám a 10. percben a túloldalon zörgött a háló: Andrei Burcă rosszul találta el a labdát, amelyre a spanyolországi születésű, bosnyák származású Elvir Koljic csapott le, aki a 16-oson kívülről takarásból lőtt, és betalált (0–1). A 13. percben Dan Nistor lövésénél helytállt a litván Giedrius Arlauskis hálóőr, aztán a címvédő vasutasok is magukra találtak: Valentin Costache fejelt alig fölé a 17. percben, majd három perccel később a horvát Damjan Djokovics tornáztatta meg az olasz Mirko Pigliacellit. A 28. percben egy szöglet nyomán Cătălin Itu közelről a kapufát találta el, a félidő hajrájában viszont a krajovaiak hagytak ki két gólhelyzetet Koljics (38. perc) és Mihai Bălaşa (39. perc) révén.

Fordulás után a második játékrész is úgy kezdődött, mint az első: 10 perc elteltével Valentin Mihăilă átemelte a labdát a kapus felett, s növelte a vendégek előnyét – ezt megelőzően a hibát ismét Burcă követte el (0–2). Három percre rá Mihăilă duplázhatott volna, de kihagyta a lehetőséget. Az események felpörögtek, 10 perc alatt a CFR 1907 kétszer is betalált: előbb Ciprian Deac jól eltalált lövése kötött ki a hosszú sarokban (1–2), majd a következőnél pedig ő volt a feladó: beívelését a brazil Paulo Vinícius de Souza fejelte a kapuba (2–2). A hajrában azonban ismét megingott a házigazdák védelme, a 87. percben a csapatkapitány Mario Camora bizonytalanságát használta ki Alexandru Cicăldău (2–3).

A Kolozsvári CFR 1907 legutóbb 2018. szeptember 2-án szenvedett vereséget a Konstancai Viitorultól, utána a mostani kisiklásig 20 alkalommal győztesen hagyta el a pályát és 9-szer remizett.

Dan Petrescu együttese: Giedrius Arlauskis – Mario Camora, Andrei Burcă, Paulo Vinícius de Souza, Cristian Manea – Damjan Djokovics (59. perc Mario Rondón), Mihai Bordeianu (89. perc Alex Chipciu), Cătălin Itu (59. perc Claudiu Petrila) – Valentin Costache (31. perc Adrian Păun), Billel-Abdel Omrani (59. perc Lacina Traoré), Ciprian Deac.

A bajnokságban éllovas címvédő 10 mérkőzése tartó veretlensége szakadt meg (7 győzelem és 3 döntetlen) hazai pályán, s ezen időszak alatt mindössze egy gólt kapott. A vendégek kispadján az olasz Cristiano Bergodi ül – ő korábban a CFR-t is irányította , a krajovaiak sorozatban harmadik győzelmüket jegyzik vezérletével.

Eredmény, I. liga, felsőház, 5. forduló: • Kolozsvári CFR 1907–Krajovai Universitatea 2–3 (gól: Ciprian Deac – 60. és Paulo Vinícius de Souza – 70. perc, illetve Elvir Koljic – 10., Valentin Mihăilă – 55. és Alexandru Cicâldău – 87. perc).

Hétfőn 20 órakor esedékes a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–FCSB összecsapás (élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

Az állás: 1. KV. CFR 1907 36 PONT/5 MÉRKŐZÉS, 2. Krajova 35/5, 3. FCSB 27/4 (8–6), 4. Botoşani 27/5 (5–7), 5. Astra 25/4 (3–4), 6. Gázmetán 25/5 (3–6).

FOTÓ: WWW.CFR1907.RO

GHÁNAI CSATÁR ÉRKEZHET. Sajtóértesülések szerint afrikai támadóval erősít a Kolozsári CFR 1907 labdarúgócsapata: Mumuni Shafiu februárban már volt próbán a kincses városban, de akkor a koronavírus-járvány keresztülhúzta mindenkinek a számításait. Éppen amikor a szerződés aláírása következett volna, félbeszakadt a bajnokság, így a ghánai csatár végül hazájában maradt. Mumuni Shafiu jelenleg országa élvonalában az Ashanti Gold együttesében játszik, ráadásul a csapatkapitányi tisztet is betölti. A Transfermarkt értékelése szerint az afrikai csatár piaci értéke jelenleg 75 ezer euró.