CFR 1907: vereség a Román Kupában

Sorozatban hat győzelem után elszenvedte első vereségét a Kolozsvári CFR 1907 bajnokcsapata, amely a labdarúgó Román Kupa elődöntőjének első felvonásán kétgólos vereséget szenvedett a Gyurgyevói/Giurgiui Astrától a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

A felek szombaton ugyanitt a bajnokságban is megmérkőztek, akkor a vasutasok 1–0-ra nyertek. Most 1–3 (1–2) lett a végeredmény.

Dan Petrescu vezetőedző gyakorlatilag beáldozta ezt a találkozót, ugyanis alapemberei közül csak kettőt szerepeltetett. A gyurgyevóiak első találata Valentin Gheorghe szólója után született, de Ionuţ Peteleu hibája is kellett hozzá (5. perc: 0–1). A visszatérése óta először kezdőemberként játszó Cristian Bud csatár góllal hálálta meg a bizalmat (15. perc: 1–1), a találat után pedig a svájci születésű portugál Thierry Moutinho mellétrafált, s elszalasztotta a vezetés megszerzésének lehetőségét. Ami a 35 percben az Astrához került, miután a 16-oson belül magára hagyott francia Julien Bégue másodszor is bevette a spanyol Jesus Fernandez hálóját (1–2). A gól hidegzuhanyként hatott a vasutasokra, akik még kaptak egy gólt a második félidő elején is, az U FC-nél is megfordult Mihai Butean volt a gólszerző (51. perc: 1–3). Moutinho lapos lövéssel szépíthetett volna, de a kapufát találta el, így maradt a 3–1-es vendégsiker.

A visszavágót három hét múlva játsszák Gyurgyevóban.

Dan Petrescu edzősködése során először kapott csapata három gólt a Kőváry-telepen.

A CFR 1907 csapata: Jesus Fernandez – Ionuţ Peteleu, Lang Ádám, Andrei Mureşan, Mario Camora – Ovidiu Hoban, Mate Males (61. perc Billel Omrani) – Alexandru Ioniţă II. (61. perc Ciprian Deac), Thierry Moutinho (79. perc Adrian Alexandru Păun), Valentin Costache – Cristian Bud.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–3 (gól: Cristian Bud – 15. perc, illetve Valentin Gheorghe – 5., Julien Bégue – 35. és Mihai Butean – 51. perc).

A másik ágon rendezett Krajovai Universitatea SK–Konstancai Viitorul összecsapást csütörtökön rendezik. A visszavágókat április 23. és 25. között rendezik.

Lang Ádám (sötét mezben, a levegőben) csapata kiesés szélén áll a kupában – FOTÓ: RITI JÓZSEF ATTILA