CFR 1907: újabb négyes a Chindiának

A labdarúgó I. liga 17. fordulójának nyitányán a Kolozsvári CFR 1907 bajnokcsapata 4–0 (1–0) arányban leiskolázta a Târgoviştei Chindiát a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Az éllovas vasutasok ismét négy gólt rámoltak be a Chindiának, ahogyan a Dâmboviţa megyeiek otthonában is az alapszakasz 4. fordulójában (akkor 4–1 volt a CFR javára).

A gólokon Cătălin Itu (3. perc), Mihai Bordeianu (71. és 79. perc) és a csapatkapitány Mario Camora (86. perc) osztozott.

A CFR 1907-nak még volt egy óriási gólhelyzete: a 43. percben a francia–algériai csatár, Billel-Abdel Omrani egyedül törhetett kapura, átemelte a labdát Mihai Aioani kapus felett, de csak a jobb kapufát találta el.

A kolozsváriak hazai pályán veretlenek ebben az idényben, nyolc győzelem és egy (kezdeti) döntetlen a mérlegük. A Chindia ötödik meccse nyeretlen, három vereség mellett csak két döntetlent ért el.

Dan Petrescu együttese: Giedrius Arlauskis – Mateo Susics, Paulo Vinícius de Sousa, Kevin Boli, Mario Camora – Cătălin Itu, Mihai Bordeianu (82. perc Luís Aurélio), Juan Emmanuel Cúlio – Ciprian Deac, Billel-Abdel Omrani Omrani (67. perc Adrian Păun), Valentin Costache (61. perc Mario Rondón).

A találkozót az Argeş megyei Ştefăneşti-ből számazó Iulian Călin vezette.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Târgoviştei Chindia 4–0 (gól: Cătălin Itu – 3., Mihai Bordeianu 2 – 71. és 79., valamint Mario Camora – 86. perc).

A CFR-nek következik a próbatétel az Európa Liga csoportkörének 5., utolsó előtti fordulójában csütörtökön 22 órakor Rómában az SS Lazio az ellenfél (élőben követhető a Look Plus, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadón).

További eredmények: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Voluntari-i FC 2–2 (gól: Juan Pablo Passaglia – 77. és Andrei Cristea – 83. perc, illetve Mihai Căpăţână – 37. és Cătălin Ţâră – 66. perc) • FCSB–Gyurgyevói/Giurgiu-i Astra 1–3 (Harlem Eddy Gnohere – 18. perc, illetve Denis Alibec 2 – 30. és 60., valamint Gabriel Enache – 96. perc) • Clinceni-i Academica–Bukaresti Dinamó (Eugeniu Cebotaru – 12., 11 m és George Merloi – 22. perc, illetve Deian Sorescu – 32. és Slavko Perovics – 45. + 2. perc) • Medgyesi Gázmetán–Botoşani-i FC 0–0 (a 13. percben a Botoşani-i FC játékosa, Jonathan Rodriguez 11-est hibázott). Vasárnap estére maradt a Krajovai Universitatea FC–Nagyszebeni AFC Hermannstadt találkozó, hétfőn 20.30-kor játsszák a Konstancai Viitorul–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK mérkőzést (élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). Az állás:

1. Kv. CFR     17     10     4       3       39–13         34

2. Astra 17     9       4       4       27–18         31

3. Viitorul      16     8       5       3       35–19         29

4. Krajova      16     8       4       4       23–16         28

5. Gázm.         17     7       6       4       25–21         27

6. FCSB         17     8       3       6       25–23         27

7. Botoşani     17     5       8       4       24–23         23

8. Jászvásár    17     5       7       5       19–22         22