CFR 1907: Ţucudean, a megmentő

A román labdarúgó élvonal, a Betano I. liga alapszakaszának 25., utolsó előtti fordulójában az edzőváltáson átesett Kolozsvári CFR 1907 Jászvásárban az Emil Alexandrescu Stadionban szerepelt, s az utolsó percben kicsikarta a győzelmet.

A menesztett portugál Antonio Conceicao helyett Alin Minteuan került a vasutasok kispadjára, s a mester nem számíthatott a csatársorban az eltiltott francia Billel Omranira, s kezdetben a továbbra sem teljesen egészséges George Marius Ţucudeanra, így kezdőemberként Valentin Ionuţ Costache került a csapatba.

A CFR-nél nemcsak az edzőt, hanem a csapatkapitányt is kicserélték, a karszalagot Ciprian Deac vehette fel, de elődje, a portugál Mario Camora is a pályára lépett.

A kolozsváriak ráadásul a mérkőzés elején emberhátrányba kerültek, az argentin Juan Emmanuel Cúlio az 5. és a 17. percben is sárga lapot érő szabálytalanságot követett el, így ştefăneşti-i (Argeş megye) Iulian Călin játékvezető kiállította.

A találkozót a csereként utolsó percben beállt Ţucudean döntötte a hosszabbítás utolsó, harmadik percében – labdaszerzés után leszaladt a jobb oldalon, majd az elfekvő kapus mellett külsővel a hálóba tekert (0–1).A CFR 1907 összeállítása: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Lang Ádám, Andrei Mureșan, Mario Camora – Damjan Djokovics, Mihai Cătălin Bordeianu (86. perc Ovidiu Hoban), Juan Emmanuel Cúlio – Ciprian Deac, Valentin Ionuţ Costache (90. perc George Marius Ţucudean), Alexandru Adrian Păun (65. perc Thierry Moutinho).

A Flavius Stoican edzette moldvaiaknál debütált a CFR-nél is megfordult portugál Filipe Nascimento, akit ezen a héten igazoltak le.

A kolozsváriak három nyeretlen meccs (két döntetlen és egy vereség) után tudtak ismét nyerni, először győztek hivatalos meccsen 2019-ben. A bajnokságban a CFR 1907 a kolozsváriak hazai pályán is 1–0-ra nyertek.

Végeredmény: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Kolozsvári CFR 1907 0–1 (gól: George Ţucudean – 93. perc; kiállítva: Juan Emmanuel Cúlio – 17. perc).

További eredmények: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Konstancai Viitorul 0–0 (a 64. percben a Sepsi játékosa, Ibrahima Tandia 11-est hibázott) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 1–0 (Ionuţ Butean – 49. perc) • Vasárnap játsszák a Călăraşi-i Dunărea–Bukaresti Dinamó 0–0. Vasárnap este játsszák Botoşani-i FC–Medgyesi Gázmetán és az FCSB–Krajovai Universitatea SK rangadó, hétfőn 20 órakor játsszák a Chiajnai Concordia–Voluntari-i FC mérkőzést (élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). Az állás: 1. KV. CFR 1907 51 PONT/MÉRKŐZÉS, 2. Krajova 45/24 (40–19), 3. FCSB 45/24 (44–25), 4.  Astra 39/25, 5. Sepsi 37/25, 6. Botoșani 35/24 (30–31), 7. Viitorul 35/25 (25–27), 8. Jászvásár 34/25.

Borítókép: A csereként beállt csatár (a képen labdával) a hosszabbításpercekben eldöntötte a találkozót – FOTÓ: FACEBOOK