CFR 1907: Továbbjutás a Román Kupában

A labdarúgó Román Kupa tizenhatoddöntőjében Mioveni-ben rendezték a Târgoviştei Chindia–Kolozsvári CFR 1907 mérkőzést, amelyet a bajnokcsapat egy góllal nyert meg.

A televíziók esti műsorára kitűzött összecsapást azért kellett Argeş megyében játszani, mert a II. ligás, Viorel Moldovan által edzett gárda pályájának nem volt villanyvilágítása.

Antonio Conceicao sok helyen újított az együttesen a Dâmboviţa megyei gárda ellen, volt, akit pihentetett. Hosszú idő után először lépett a pályára a sérülésből felgyógyult argentin Juan Emmanuel Cúlio, s debütálás is volt a nagycsapatban: a híres-hírhedt Ionel Ganea fia, George Ganea először kapott játéklehetőséget.

Az egyetlen gólt is két, kevés alkalommal használt játékos hozta össze a 33. percben: Robert Tambe kiadta a bal szélre a labdát, a svájci-portugál Thierry Moutinho kitűnően ívelt vissza neki, s az ötösön szabadon hagyott csatár kiválóan helyezte fejjel a jobb hosszúsarokba a labdát (0–1). Előtte még a horvát Damjan Djokovicsnak volt még helyzete, egyedül törhetett kapura, de Iustin Popescuba rúgta a labdát.

A vasutasok ezután sikeresen őrizték az eredményt, továbbjutásuk nem forgott veszélyben.

Végeredmény: • Târgoviştei Chindia–Kolozsvári CFR 1907 0–1 (gól: Robert Tambe – 33. perc).

A CFR 1907 csapata: Jesus Fernandez – Cristi Manea, Lang Ádám, Andrei Mureşan, Andrei Radu – Damjan Djokovics, Ovidiu Hoban, Juan Emmanuel Cúlio (56. perc Mihai Bordeianu) – George Ganea (59. perc Sebastian Árpád Mailat), Robert Tambe, Thierry Moutinho (86. perc Alexandru Ioniţă II.).