CFR 1907: sínen a Vasutas

A román labdarúgó élvonal, a Betano I. liga második fordulója elhozta a Kolozsvári CFR 1907 bajnokcsapatának első győzelmét: az újonc Clinceni-i Academica ellen 4–1 (3–0) arányban nyert Dan Petrescu együttese szombaton este.

A mester több kezdőemberét pihentette, de így is magabiztos győzelmet arattak.

A mérkőzést a voluntari-i Anghel Iordănescu Stadionban rendezték, a találkozót a fővárosi Marius Avram vezette.

Az első negyedóra után már 2–0-ra vezettek a vendégek: a kolozsváriaknál most debütáló kongói–francia állampolgárságú Mike Cestor 11 perc játék után fejjel betalált, majd a 15. percben Valentin Costache újabb fejesgólja következett – a beadás a másik U21-es korosztályos Cătălin Itu nevéhez fűződött. Szünet előtt utóbbi is feliratkozott a góllövők listájára (ez volt az első találata a CFR színeiben).

Fordulás után a csereként beállt portugál Luís Aurelío egy szöglet nyomán növelte 4–0-ra az előnyt. Az időközben emberhátrányba került házigazdák a hosszabbításpercekben szépítettek Mihai Dobrescu révén.

A jászvásáriak ellen jegyzett döntetlen után ez volt a meggypiros mezesek első sikere a bajnoki idényben. A CFR 1907 számára következik a Bajnokok Ligája-selejtezők második fordulójának első felvonása Dr. Constantin Rădulescu Stadionban szerdán 21 órakor az izraeli Maccabi Tel-Aviv ellen.⁣

Dan Petrescu vezetőedző együttese: Giedrius Arlauskis – Andrei Peteleu, Andrei Mureșan, Andrei Burcă, Mike Cestor – Damjan Djokovics (63. perc Michael Pereira), Yacuba Sylla, Cătălin Itu (46. perc Luís Aurelío Coimbra) – Valentin Costache, Mario Rondon (86. perc Claudiu Petrila), Adrian Alexandru Păun.

Végeredmény: • Clinceni-i Academica–Kolozsvári CFR 1907 1–4 (gól: Mihai Dobrescu – 92. perc, illetve Mike Cestor – 11., Valentin Costache – 15., Cătălin Itu – 45. + 3. és Luís Aurelío – 72. perc; kiállítva: Andrei Răuţă – 58. perc, Academica).

A forduló többi eredménye: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Medgyesi Gázmetán 0–2 (gól: Marius Constantin – 49., 11 m és Nasser Chamed – 71. perc) • Târgoviştei Chindia–Konstancai Viitorul 0–1 (Eric de Oliveira – 54. perc; a mérkőzést a ploieşti-i Ilie Oană Stadionban rendezték) • Botoşani-i FC–Voluntari-i FC 4–1 (Andrei Miron – 20., Ionuţ Balaur – 27., öngól, Stefan Askosvski – 61. és Enriko Papa – 90. perc, illetve Aissa Laidouni – 12. perc, 11 m). Vasárnapra maradt két összecsapás – Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Gyurgyevói/Giurgiui Astra és Bukaresti Dinamó–Krajovai Universitatea SK, hétfőn 21 órakor játsszák a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FCSB találkozó.

Az állás: 1. Viitorul 6 pont/2 mérkőzés, 2. Botoşani 4/2 (6–3), 3. KV. CFR 1907 4/2 (5–2), 4. Gázmetán 4/2 (4–2), 5. FCSB 3/1 (4–3), 5. Krajova 3/1 (3–2), 7. Sepsi 1/1 (0–0).

Borítókép: WWW.CFR-1907.RO