CFR 1907: remivel kezdtek

A román labdarúgó élvonal nyitófordulójának két mérkőzése maradt hétfőre, zárásként játszották a Botoşani-i FC–Kolozsvári CFR 1907 találkozót, amely 1–1-es döntetlennel végződött. Ezen a mérkőzésen debütált hivatalosan mindkét vezetőedző, Costel Enache, illetve Dan Petrescu.

A vasutasok már a 10. percben betaláltak, Ovidiu Hoban volt eredményes, Billel Omrani átadását értékesített, lövése Cobrea alatt ment be a kapuba. Golofca lövéseit védte a kolozsvári hálóőr (22. és 29. perc), ám az első félidő 31. percében Andrei Burcă egyenlített, szögletbeívelést fejelt Juan Emanuel Culio mellől Cosmin Vâtcă hálójába. Előtte a moldovaiak 11-est követeltek Cristian Manea feltételezett kezezésénél, de a bíró csak szögletet adott. A 36. percben Moruţan a vezetést is megszerezhette volna, ám a kapus hárítani tudott. A félidő hajrájában Ciprian Deac lőtt a kapu mellé.

Fordulás után az első 25 perc helyzetek nélkül telt el. A 72. percben azonban a kolozsvári csapat 10 főre fogyatkozott, a francia-algériai Billel Omrani megkapta második sárga lapját, a fővárosi Marcel Bârsan játékvezető szerint szimulált a 16-oson belül a Nicolae Muşattal történt ütközés során – a televíziós visszajátszások szerint a bíró tévedett. Lefújásig a házigazdák három nagyobb lehetőséget hagytak ki Daniel Popa (76. perc), Cucu (87.) és Laurenţiu Buş (88. perc) révén.

Ez volt a forduló egyetlen döntetlennel végződött mérkőzése.

A két csapat összeállítása:

Botoşani: Cobrea – Unguruşan, Miron, Burcă, Muşat – Bordeianu, Cucu – Buş, Moruţan (73. perc Fülöp Loránd), Golofca (84. perc Serediuc) – Daniel Popa (84. perc Ciaccheri).

CFR: Vâtcă – Cristian Manea, Luchin, Paulo Vinícius, Camora – Păun (46. perc Nouvier), Culio, Hoban, Deac (76. perc Marius Coman) – Omrani, Bokila (62. perc Dan Nistor).Eddig még nem közölt eredmény: • Konstancai Viitorul–Medgyesi Gázmetán 3–0 (gól: Aurelian Chiţu – 31., Cristian Ganea – 37. és George Ţucudean – 62. perc).

A táblázat első hat helyét a győztes csapatok foglalják el 3–3 ponttal, az élen holtversenyben a Viitorul és a Bukaresti Dinamó áll egyaránt 3–0-s gólaránnyal. A Kolozsvári CFR 1907 a 7–8. helyen áll a Botoşani-i FC-vel együtt, 1–1 ponttal.