CFR 1907: Ötből öt Minteuannak

A román labdarúgó élvonal, a Betano I. liga rájátszásában a második fordulóban is folytatódott a Kolozsvári CFR 1907 menetelése, Alin Minteuan edzősködése alatt ötből ötöt nyert a csapat: ezúttal Ovidiuból, a Konstancai Viitorul otthonából hozta el a pontokat. Gheorghe Hagi csapata az előző körben az FCSB-t verte Bukarestben, s nagy reményekkel tekintett erre a találkozóra.

Minteuan mesternek ezúttal nélkülözni kellett két alapemberét, az argentin Juan Emmanuel Cúlio kétmeccses eltiltást kapott legutóbbi piros lapja miatt, George Ţucudean pedig megsérült az edzésen (s ezért a válogatottban sem számíthatnak rá, ott Cosmin Contra szövetségi kapitány a Bécsi Rapidtól Adrian Ivant hívta be a helyére).

A vasutasok ismét „olaszos” sikert értek el, az 1–0-s siker gólját Adrian Alexandru Păun érte el a 73. percben.

Az első félidőben mindkét oldalon maradtak ki lehetőségek, a 28. percben például a francia-algériai Billel Omrani beadta a labdát, a horvát Damjan Djokovics mellel továbbította Alexandru Ioniță II. felé, utóbbi lövését azonban védte Valentin Cojocaru kapus. A házigazdáktól Denis Drăguș fejelt mellé.

Fordulás után a CFR támadott veszélyesebben Ioniță a 47. percben sem tudott túljárni a kapus eszén, 10 percre rá pedig Cristian Manea beadásán is védte a bombáját Cojocaru. A 73. percben viszont a védelem elaludt Djokovics kitűnő ugratásánál, Adrian Alexandru Păun törhetett a kapura, futtából vette át a labdát jobbal, majd ballal lőtt a kapuba (0–1). A vasutasok a meccs végéig megőrizték az előnyt, a házigazdáknak csak a 83. percben volt még valamirevaló helyzete Andrei Ciobanu révén.

Minteuan együttese: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Paulo Vinícius, Lavin Boli, Mario Camora – Ciprian Deac, Mihai Cărălin Bordeianu, Damjan Djokovics – Alexandru Ioniță II. (80. perc Ovidiu Hoban), Billel Omrani (92. perc Cristi Bud), Adrian Alexandru Păun (86. perc Thierry Moutinho).

A magyar válogatott Lang Ádám ezúttal a cserepadon kapott helyet.

Végeredmény: • Konstancai Viitorul–Kolozsvári CFR 1907 0–1 (gól: Adrian Alexandru Păun – 73. perc).

Alsóház: • Călăraşi-i Dunărea–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 1–2 (gól: Gabriel Iancu – 69. perc, illetve Platini – 82. és Florin Gardoş – 87. perc). Vasárnap játsszák a Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Dinamó találkozót (17.30-kor), hétfőn pedig a Chiajnai Concordia–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (18 órakor) és a Voluntari-i FC–Botoşani-i FC (20.30-kor) mérkőzést. Az állás: 1. Jászvásár 20 pont/2 mérkőzés, 2. Gázmetán és Dinamó 19/1 (2–0), 4. Botoșani 19/1 (0–0), 5. Hermannstadt 16/1, 6. Voluntari 14/1, 7. Călărași 14/2, 8. Concordia 10/1.Felsőház: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Krajovai Universitatea SK 0–1 (Alexandru Mateiu – 21. perc). A Gyurgyevói/Giurgiu Astra–FCSB összecsapást vasárnap 20.30-kor rendezik. A sorrend: 1. KV. CFR 1907 31 PONT/2 MÉRKŐZÉS, 2. Krajova 29/2, 3. FCSB 25/1, 4. Viitorul 23/2, 5. Astra 21/1, 6. Sepsi 19/2.

A találkozókat élőben közvetíti a Look Plus/Look Sport, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó.

Borítókép: Păun támadásban – FOTÓ: WWW.CFR1907.RO