CFR 1907: Olaszos győzelem Jászvásár ellen

A labdarúgó Betano I. liga 12. fordulójának péntek esti mérkőzésén a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata pragmatikus játékkal „olaszos” győzelmet aratott a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika felett a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

A találkozót a piteşti-i Cătălin Popa vezette.

A bajnokcsapat 1–0 (1–0) arányban nyert, kevés helyzeteinek egyikét gólra váltva Andrei Mureşan volt eredményes a 19. percben. Sikerükkel egyelőre a táblázat élére álltak a vasutasok.

A találkozót a moldvaiak helyzete vezette fel, a holland Moussa Sanoh azonban az oldalhálót találta el. A CFR 1907 átvette a kezdeményezést, s a 19. percben a vezetést is megszerezte: a svájci születésű Thierry Moutinho szöglet nyomán a horvát Damjan Djokovics által továbbfejelt labdát tisztán kapta Andrei Mureșan, s a berobbanó hátvéd pedig közelről kilőtte a jobb felső sarkot (1–0). A védőjátékos ebben az idényben az első, összességében a harmadik gólját szerezte meggypiros színekben.

A 34. percben cserére kényszerült Antonio Conceicao, a sérült Ovidiu Hoban helyét Mihai Cătălin Bordeianu vette át. Szünetig még Moutinho hagyott ki két jó lehetőséget, egyiket a kapu torkából, a másiknál távoli lövése elkerülte a kaput. A félidő végén a vendégektől Patrick Petre lövését hárította a litván Giedrius Arlauskis.

Térfélcsere után kiegyensúlyozott játékot láthattunk, a kapuk kevés alkalommal forogtak veszélyben. A hajrában még akadt védenivalója a kolozsváriak hálóőrének, de minden alkalommal helytállt, komoly veszélyt egyik kísérlet sem jelentett.

A CFR 1907 öt fordulója veretlen (három győzelem, két döntetlen), de hazai pályán először nyert három meccs után, korábban két döntetlent és egy vereséget jegyzett. A jászvásáriak sorozatban harmadszor veszítettek.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 1–0 (gól: Andrei Mureşan – 19. perc).

A magyar idegenlégiós Lang Ádám a cserepadon kapott helyet.

Conceicao mester a következő összeállítású csapatot szerepeltette: Arlauskis – Manea, Vinícius, Mureșan, Camora – Djokovics, Hoban (34. perc Bordeianu), Cúlio – Ioniță II. (67. perc Deac), Țucudean, Moutinho (82. perc Omrani).

További eredmény: • Voluntari-i FC–Chiajnai Concordia 4–0 (gól: Igor Armash – 22., Richard Gadze – 33., Mihai Căpăţână – 47. és Nathan Kabasele – 89. perc; kiállítva: Ştefan Bărboianu – 83. perc, Concordia; a mérkőzést a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette).

Egyelőre a dobogón: 1. KV. CFR 1907 23 pont/12 mérkőzés, 2. FCSB 21/11, 3. Medgyesi Gázmetán 20/11.

Borítókép: Magasban a gólszerző – FOTÓ: WWW.CFR1907.RO