CFR 1907: Megszerezték a Dinamó skalpját is

Az Európa Liga sikereket is beleszámítva sorozatban ötödszörre nyert a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata: a román élvonal 5. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén 3–1 (0–0) arányban diadalmaskodott, ellenfele a rangadón a Bukaresti Dinamó volt a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Mindezt úgy, hogy a gól nélküli első játékrész után a fővárosiak szereztek vezetést Mihai Cristian Popescu 61. percben, aki egy szöglet beívelést értékesített (0–1). Előzőleg a magyar idegenlégiós Lang Ádám (31. és 36. perc), továbbá Mihai Bordeianu (51. perc) és Billel Omrani (57. perc) hagyott ki ígéretes helyzetet a vasutasok részéről.

Az egyenlítés már öt percre rá sikerült, George Ţucudean csatár szupergólt lőtt a 16-oson belülről (1–1). Omrani fejese után (73. perc, a beadás Juan Emmanuel Cúliótól érkezett) már a házigazdák voltak előnyben (2–1). További öt perc telt el, és az előbbi két főszereplő, Omrani és Ţucudean összjátéka után utóbbi már a negyedik találatát jegyezte az élvonalban (3–1), s ezzel beállította a végeredményt.

A bajnoki éllovas CFR 1907 számára következik csütörtökön 21 órakor a luxemburgi próbatétel az Európa Liga play-off első mérkőzése az F91 Dudelange ellen.

Antonio Conceicao mester csapata: Vâtcă – Manea, Vinícius, Lang, Camora – Bordeianu, Males, Cúlió – Păun (66. Perc Mailat), Ţucudean (83. perc Tambe), Omrani (92. perc Peteleu).

A találkozót a bukaresti Radu Petrescu vezette.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Bukaresti Dinamó 3–1 (gól: George Ţucudean 2 – 66. és 78., valamint Billel Omrani – 73. perc, illetve Mihai Cristian Popescu – 61. perc).

A másik vasárnapi meccsen a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 80 percen át tartotta a frontot a Nemzeti Arénában, utána viszont kapitulált az FCSB ellen, miután George Rădulescu fővárosi játékvezető büntetőt ítélt a bukarestieknek.

Eredmény: • FCSB–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–0 (gól: Harlem Eddy Gnohere – 81., 11 m és Florinel Coman – 85. perc). Lapzárta után ért véget

Hétfőn játsszák a Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Voluntari-i FC (18 órakor) és a Krajovai Universitatea SK–Chiajnai Concordia találkozót, élőben közvetíti a Look tv/Look Plus, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó.