CFR 1907: kiváló kezdés az Európa Liga csoportkörében (FRISSÍTVE)

A labdarúgó Európa Liga csoportkörének 1. fordulójában a Kolozsvári CFR 1907 kiváló második félidőt követően 2–0 (0–0) arányban legyőzte a bolgár fővárosban, Szófiában a helyi CSZKA-t. A gólokon a venezuelai Mario Rondón (53. perc) és Ciprian Deac (74. perc, 11 m) osztozott.

A Vasil Levski Stadionban hivatalosan mintegy 12 ezer (gyakorlatilag sokkal több) néző előtt lejátszott mérkőzést jobban kezdték a Sztamen Belcsev edzette házigazdák, már a 3. percben Georgi Jomov egyéni akció után kapura lőtt, de Cristian Bălgrădean kapus a helyén volt. Újabb három perc múlva kis híján kihasználta Andrei Burcă hibáját a gambiai Ali Sowe, de Bălgrădean ismét hárított. A tűzijáték a 10. percben folytatódott, a francia Younousse Sankharé távoli, középre tartó lövését megfogta a hálóőr.

A vasutasok első veszélyes akciójára a 19. percig kellett várni, megdolgoztatta a védelmet Adrian Păun beadása után a brazil Paolo Vinícius de Souza fejese. Fordulásig mindkét oldalon egy-egy helyzet adódott: Sowe fejese sem fogott ki a kapuson (24. perc), majd Păun távoli lövése csemege volt a brazil Gustavo Busatto számára (31. perc).

Térfélcsere után jött a CFR 1907 feltámadása, az 53. percben Păun szögletből Ciprian Deachoz továbbított, aki tökéletesen ívelte be a labdát a hatos vonalára az őrizetlen venezuelai Mario Rondón fejére, aki tökéletesen helyezett a kapuba (0–1). A 72. percben megduplázódott az előny: a közép-afrikai–francia Amos Youga lerántotta a horvát Gabriel Debeljuhot a 16-oson belül, a török Halil Umut Meler játékvezető pedig büntetőt ítélt – a 11-est Ciprian Deac higgadtan értékesítette (0–2).

A kolozsváriakra legközelebb vasárnap este bajnoki mérkőzés vár, a Voluntari-i FC-hez látogat, majd jövő csütörtökön a svájci Young Boys Bernt fogadja a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban az EL csoportkörének második fordulójában.

A kantonok országának képviselője kis híján meglepte az A-csoport másik mérkőzésén az AS Rómát, de az olaszok meg tudták fordítani az eredményt.

Dan Petrescu csapata: Cristian Bălgrădean – Mateo Susics, Paulo Vinícius de Sousa, Andrei Burcă, Mario Camora – Adrian Păun (83. perc Michael Pereira), Ovidiu Hoban, Damjan Djokovics, Ciprian Deac (78. perc Alexandru Chipciu) – Mario Rondón (87. perc Nicolae Carnat), Gabriel Debeljuh (87. perc Jakub Vojtus); fel nem használt cserék: Grzegorz Sandomierski – Cristian Manea, Billel-Abdel Omrani, Denis Ciobotariu, Iasmin Latovlevici, Mike Cestor, Cătălin Itu és Andrei Dodi Joca.

Eredmények, A-csoport: • PFC CSZKA Szófia (bolgár)–Kolozsvári CFR 1907 0–2 (gól: Mario Rondón – 53. és Ciprian Deac – 74. perc, 11 m) • Young Boys Bern (svájci)–AS Róma (olasz) 1–2 (Jean-Pierre Nsame – 14. perc, 11 m, illetve Bruno da Silva Peres – 69. és Marash Kumbulla – 74. perc).

*

A labdarúgó Európa Liga csoportkörének első fordulójában a Kolozsvári CFR 1907-nél is megfordult magyar válogatott Lang Ádám végig a pályán volt a ciprusi Omonia Nicosiában, amely 1–1-es döntetlent játszott a görög PAOK vendégeként.

A Slavia Prága 3–1-re kikapott Izraelben a Hapoel Beer-Shevától, a csehek – akkor még egyenlítő – találatánál a szünetben csereként román válogatott Nicolae Stanciu adta a gólpasszt a 75. percben.

A skót Glasgow Rangers 2–0-s győzelmet aratott a belga Standard Liége otthonában. Ianis Hagi kezdőként szerepelt a vendégeknél, a 67. percben lecserélték. A román válogatott skótok második találatát Kemar Roofe a saját térfeléről érte el a 93. percben, a statisztikusok szerint ez a legtávolabbról elért gól az EL történetében.

A román idegenlégiós Ionuţ Nedelcearu végigjátszotta a mérkőzést a görög AEK Athénnál, együttese súlyos, 3–0-s vereséget szenvedett a portugál Sporting Braga otthonában.

Az olasz AC Milan – cserepadján a román válogatott kapus Ciprian Tătăruşanuval – Glasgowban, a skót Celtic FC otthonában diadalmaskodott 3–1-re. Az AC Milan június közepe óta veretlen, legutóbb a koronavírus-járvány miatti kényszerszünet előtt, március 8-án kapott ki.

Az OSC Lille 4–1 arányban diadalmaskodott Prágában, a sikerhez a török Yusuf Yazici mesterhármassal járult hozzá. A Sparta a 23. perctől emberhátrányban játszott, a cseheknél a román idegenlégiós Florin Niţă a cserepadot koptatta.

Hiába vezetett a PFC Razgrad Ludogorec, a belga Royal Antwerpen fordítani tudott, s 2–1-re nyert. A bolgárok román idegenlégiósai közül Claudiu Keşerü a 78. percben állt be, Cosmin Moţi ezúttal csak a cserék között kapott helyet, a sérült Dragoş Grigorét pedig nem nevezték a keretbe.

Eredmények, Európa Liga, csoportkör, 1. forduló:

B-csoport: • Dundalk FC (ír)–Molde FK (norvég) 1–2 • Bécsi Rapid (osztrák)–Arsenal (angol) 1–2.

C-csoport: • Bayer Leverkusen (német)–OGC Nizza/Nice (francia) 6–2 • Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Slavia Prága (cseh) 3–1.

D-csoport: • Standard Liége (belga)–Glasgow Rangers FC (skót) 0–2 • Lech Poznan (lengyel)–Benfica Lisszabon (portugál) 2–4 (egyebek között Darwin Nunez mesterhármasával nyert a Benfica).

E-csoport: • PSV Eindhoven (holland)–Granada CF (spanyol) 1–2 • PAOK Szaloniki  (görög)–Omonia Nicosia (ciprusi) 1–1.

F-csoport: • SSC Nápoly (olasz)–AZ 67 Alkmaar (holland) 0–1 • HNK Fiume/Rijeka (horvát)–Real Sociedad (spanyol) 0–1.

G-csoport: • SC Braga (portugál)–AEK Athén (görög) 3–0 • Leicester City (angol)–Zorja Luhanszk (ukrán) 3–0.

H-csoport: • Sparta Prága (cseh)–OSC Lille (francia) 1–4 • Celtic Glasgow FC (skót)–AC Milan (olasz) 1–3.

I-csoport: • Makkabi Tel-Aviv (izraeli)–Karabah/Qarabag FK (azeri) 1–0 • Villarreal (spanyol)–Sivasspor (török) 5–3.

J-csoport: • Tottenham Hotspur (angol)–LASK Linz (osztrák) 3–0 • PFC Razgrad Ludogorec (bolgár)–Royal Antwerpen (belga) 1–2.

K-csoport: • Wolfsberger AC (osztrák)–CSZKA Moszkva (orosz) 1–1 • Dinamó Zágráb (horvát)–Feyenoord Rotterdam (holland) 0–0.

L-csoport: • Slovan Liberec (cseh)–KAA Gent (belga) 1–0 • TSG 1899 Hoffenheim (német)–Crvena Zvezda Belgrád (szerb) 2–0.

Borítókép: A sárga mezben játszó vasutasok jelesre vizsgáztak – FOTÓ: WWW.CFR1907.RO