CFR 1907: ismét csak egy pontra tellett

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata idén még nem nyert hivatalos mérkőzésen: a Hermannstadt elleni döntetlen és a krajovai vereség után újabb remi következett hazai pályán a Gyurgyevói/Giurgiui Astra ellen.

Az Astra sorozatban nyolcadik veretlen meccsénél tart (négy-négy győzelmet és döntetlent jegyzett).

A Betano I. liga 24. fordulója keretében rendezett találkozó 1–1-gyel végződött a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban. A kiegyensúlyozott első félidőben, a sárga lapoké volt a főszerep, kevés kapu előtti helyzet alakult ki. Az Astra Mihai Butean révén próbálkozott (4. perc), de a litván Giedrius Arlauskis kapus kiválóan védett. A 30. percben létszámfölénybe kerültek a vasutasok: Florin Bejan Damjan Djokovics elleni durva belépőjét azonnali piros lappal „jutalmazta” a fővárosi Marcel Bârsan játékvezető. A vendégektől Denis Alibec hagyott ki lehetőséget az első félidő hajrájában.

Fordulás után az 53. percben Andrei Mureșan megszerezte a vezetést a házigazdáknak: Alexandru Ioniță II. remek szögletbeadásánál Lang Ádám fejese után labda a gólvonalon pattogott, a kitűnően helyezkedő Mureşan a hosszúsaroknál a hálóba tolta a játékszert (1–0). Két percre rá Alexandru Adrian Păun növelhette volna az előnyt, de David Beniamin Lazăr kapus hárította a lövését. Az Astra szabadrúgás nyomán egyenlített a 73. percben, Denis Alibec a montenegrói Risto Radunovicsnak passzolt, utóbbi lövése irányt változtatott az argentin Juan Emmanuel Cúlión, s a hálóba pattant (1–1). A hosszabbításpercekben a francia–algériai Billel Omrani hagyott még ki lehetőséget, de több gól már nem esett, ez maradt a végeredmény.

A bajnokcsapat és listavezető CFR számára következi a jászvásári kiszállás szombaton 20 órakor a helyi Politechnika ellen.

Antonio Conceicao együttese: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Paulo Vinícius (46. perc Lang Ádám), Andrei Mureșan, Mario Camora – Damjan Djokovics, Juan Emmanuel Cúlio, Alexandru Ioniță II. (80. perc Claudiu Petrila) – Ciprian Deac, George Țucudean (46. perc Alexandru Adrian Păun), Billel Omrani.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–1 (gól: Andrei Mureşan – 53. perc, illetve Juan Emmanuel Cúlio – 74. perc, öngól; kiállítva: Florin Bejan – 30. perc, Astra).

További eredmények: • Konstancai Viitorul–Jászvásári/Iaşi Politechnika 0–1 (gól: Boris Garros – 85. perc, 11 m; kiállítva: Denis Drăguş – 44. perc, illetve Willy Semedo – 66. perc) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Krajovai Universitatea SK 0–1 (Nuno Rocha – 67. perc). Vasárnap játsszák a Voluntari-i FC–Călărași-i Dunărea (15 óra), a Medgyesi Gázmetán–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (17.30 óra) és a Bukaresti Dinamó–Botoșani-i FC találkozót (20 óra), hétfőre marad a Chiajnai Concordia–FCSB mérkőzés (20 órakor, élőben közvetíti a Look Plus, a DigiSport1 és Telekom Sport1 tévéadó). Az állás:

1.      Kv. CFR     24     13     9       2       37–16         48

2.      Krajova      24     13     6       5       40–19         45

3.      FCSB         23     13     5       5       44–25         44

4.      Astra          24     9       9       6       33–22         36

5.      Viitorul      24     10     4       10     25–27         34

6.      Jászvásár    24     10     4       10     28–35         34

7.      Sepsi            23     9       6       8       31–24         33

8.      Botoșani     23     8       8       7       28–30         32