CFR 1907: Hermannstadt ellen is működtek a cserék

A román labdarúgó élvonal ötödik fordulójában a Kolozsvári CFR 1907 csapata ismét kiütéses győzelmet aratott cserepatával, a Nagyszebeni AFC Hermannstadt együttesét 3–0 (1–0) arányban verte a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

A sikernek köszönhetően a címvédő vasutasok a tabella élére álltak.

Dan Petrescu mester több kezdőemberét pihentette, mivel közeleg a Celtic Glasgow elleni Bajnokok Ligája visszavágó (kedden 21.45-kor esedékes, élőben követhető a Look tv-n), ám ez is elegendő volt a kullogó szebeniek ellen.

A gólok során az ezúttal csapatkapitányi szerepet is betöltő Adrian Alexandru Păun nyitotta, aki szinte lemásolta az előző fordulóban a Târgoviştei Chindia ellen elért találatát: a 14. percben megszerezte a labdát, kapura tört, és a 16-os vonaláról kilőtte a jobb alsó sarkot (1–0). Ezután a vendégeknek nyílt több lehetőségük, Andrei Mureşan a gólvonalról mentette David Caiado lövését (31. perc), Cosmin Vâtcă hárította Jo Alves kísérletét (52. perc), majd helyén volt Alexandru Dandea közeli lövésénél is (68. perc). Amikor már nem volt ember, aki mentsen, akkor hárított a kapufa: Petrişor Petrescu a lécet találta el mintegy 17 méterről (82. perc) – viszont a hajrá már a CFR-játékoské volt.

A 84. percben a francia–algériai Billel Abdel Omrani egy elúszni látszó beívelésnél (Andrei Petelei volt a feladó) a felsőlécre tornázta a labdát, az lepattant, Valentin Costache pedig gyakorlatilag belebotolva kotorta az üres kapuba játékszert (2–0). Omrani büntetőt végezhetett el, miután a 89. percben a fővárosi Horia Gabriel Mladinovici játékvezető az Ovidiu Hoban elleni szabálytalanságnál 11-est ítélt. A csatár is betalált, s beállította a 3–1-es végeredményt.

Az eddigiek alapján a Hermannstadtnak a leggyengébb a védelme, a CFR 1907-nek pedig a legjobb támadása – mindkét esetben ez 13 gólt jelent.

A CFR 1907 összeállítása: Cosmin Vâtcă – Andrei Peteleu, Mike Cestor, Andrei Mureşean, Mihai Butean – Adrian Alexandru Păun, Ovidiu Hoban, Cătălin Itu (56. perc Yacouba Sylla) – Michael Pereira (61. perc Billel Abdel Omrani), George Ţucudean (86. perc Andrei Burcă), Valentin Costache.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 3–0 (gól: Adrian Alexandru Păun – 14., Valentin Costache – 84. és Billel Abdel Omrani – 89. perc, 11 m).

További eredmények: • Clinceni-i Academica– Târgoviştei Chindia 3–1 (gól: Jakub Vojtus – 19., Bogdan Barbu – 24. és Alexandru Buziuc – 63. perc, illetve Andrei Burlacu – 3. perc) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Bukaresti Dinamó 2–0 (Nicandro Breeveld – 22. és Ovidiu Horşia – 32. perc) • Medgyesi Gázmetán–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–0 (Sergiu Buş – 56. perc).

A fordulóból hátra van még a vasárnapi Krajovai Universitatea FC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és FCSB–Voluntari-i FC összecsapás, továbbá a hétfői Konstancai Viitorul–Botoşani-i FC találkozó. Az állás:

14.    Chindia      5       0       1       4       4–11 1

Borítókép: Păun (labdával) kezdte a gólgyártást – FOTÓ: FACEBOOK/FOTBAL CLUB CFR 1907 CLUJ-NAPOCA