CFR 1907: helyzetek tömkelege és egy gól

Amint azt már röviden jeleztük, a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata Medgyesen 1–0 (0–0) arányban legyőzte a Gázmetánt az élvonal alapszakaszának 24. fordulójában, és ismét befogta pontszámban az éllovas FCSB-t.

A zárt kapus találkozót a fővárosi Radu Petrescu vezette, az egyetlen találatot a csereként beállt francia Billel-Abdel Omrani jegyezte.

Edward Iordănescu vezetőedző ezúttal a következő csapatot küldte pályára: Cristian Bălgrădean – Mario Camora, Andrei Burcă, Paulo Vinícius de Souza, Matei Susics – Andrei Mihai Gîdea (9. perc Adrian Păun), Mihai Bordeianu, Ciprian Deac (62. perc Billel-Abdel Omrani), Valentin Costache (62. Cătălin Itu), Gabriel Debeljuh (73. perc Mario Rondón), Alexandru Chipciu; fel nem használt cserék: Grzegorz Sandomierski – Cristian Manea, Iasmin Latovlevici, Sziám Ben Júszef, Ovidiu Hoban.

A találatig a végig támadó szellemben focizó vasutasok helyzetek sokaságát alakította ki, s naggyá tették a kitűnő formában védő Alexandru Buzbuchi kapust. A jobbnál jobb gólhelyzeteket Ciprian Deac (8. perc), Andrei Burcă (13. perc, szabadrúgásból), Valentin Costache (26. és 34. perc), Adrian Păun (25., 34., 50. és 61. perc), Alexandru Chipciu (22. és 44. perc) és a CFR-hez visszatért és először pályára lépő Mihai Bordeianu (57. perc) hagyta ki.

A 75. percben Bordeianu indításából a francia Billel-Abdel Omrani betört a büntetőterületre, lövése megpattant a cseh Ondrej Baco hátvéden, s becsorgott a kapuba (0–1). Közel 15 hónap kihagyás után (legutóbb 2019. december 1-jén volt eredményes) szerzett gólt ismét a sok viszontagságon – sérülés, koronavírus-fertőzés, távozni akarás – átesett támadó. A hajrában a venezuelai Mario Rondón lövése kerülte el a kaput a 81. percben, a házigazdáknak gyakorlatilag nem volt egyetlen gólszerzési lehetőségük sem.

A CFR 1907 számára következik az utóbbi idők meglepetéscsapata, a Piteşti-i Argeş FC hétfőn, március 1-jén a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Vasárnapi eredmények, I. liga, alapszakasz, 24. forduló: • Medgyesi Gázmetán–Kolozsvári CFR 1907 0–1 (gól: Billel-Abdel Omrani – 75. perc) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Bukaresti Dinamó 2–0 (Valentin Gheorghe – 36. és Stahl Albert – 41. perc). A forduló hétfőn az Aradi UTA–Botoşani-i FC és a Konstancai Viitorul–Jászvásári Iaşi-i Politechnika találkozókkal zárult. Az élen: 1. FCSB 51 pont/24 mérkőzés (49–21), 2. KV. CFR 1907 51/24 (31–12), 3. Krajovai Universitatea FC 47/24, 4. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 37/24, 5. Botoşani 36/23, 6. Clinceni-i Academica 35/24, 7. Argeş 30/24.

Borítókép: Omrani a gólszerző (középen) – FACEBOOK/CFR1907