CFR 1907: hátrányból álltak talpra

Lezárult a román labdarúgó élvonal, a Betano I. liga rájátszásának hetedik fordulója, a Kolozsvári CFR 1907 csapata egygólos hátrányból fordítva legyőzte a Konstancai Viitorult mintegy 6000 néző előtt a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Dan Petrescu és Alin Minteuan együttese a gólzsák George Ţucudeant elvesztette, a csatárnak a vasárnapi edzésen ismét szívpanaszai voltak, ezért nem lehetett csatába vetni.

A vasutasok támadóan kezdték a meccset, Ciprian Deac és Valentin Costache azonban nem tudott élni a gólszerzési lehetőséggel. Gheorghe Hagi együttese viszont kiválóan szerepelt az első játékrészben, a kontrák életveszélyesek voltak, az egyik pedig góllal is végződött: a 14. percben a brazil Rivaldinho ideális helyzetben kapta a labdát a 16-oson belül, és védhetetlenül lőtt a litván Giedrius Arlauskis kapujának bal sarkába (0–1). A 32. percben az argentin Juan Emmanuel Cúlio egyenlíthetett volna, de lövése Valentin Cojocaru kesztyűiben kötött ki. A francia-algériai Billel Omrani sarkalása jelentett még veszélyt az első félidő hosszabbításperceiben, de a labda a kapu mellé ment.

Közvetlenül a térfélcsere után a mérkőzés kulcsfontosságú pillanata a válogatott Cristian Maneához fűződik, az egyébként is kiválóan teljesítő játékos a gólvonalról mentett Rivaldinho lapos lövésénél. Az 57. percben pedig az egyenlítésnél is ő volt a főszereplő: jobb oldalról óriási bedobást végzett el, a labda a portugál Mario Camorához került, a csapatkapitány pedig mintegy 18 m-ről szép lövéssel egyenlített (1–1). Tíz perc múlva Virgil Ghiţă fölöslegesen szabálytalankodott Omrani ellen a büntetőterületen belül, és a krajovai Sebastian Colţescu játékvezető 11-est ítélt. Cúlio vállalta be a büntetőt, és lövése utat talál a hálóba (2–1). Gyakorlatilag mindhárom gól a CFR védjegyét viseli, mert újabb pontrúgás, szöglet után a brazil Paulo Vínicius jól helyezett fejese a 74. percben beállította a 3–1-es végeredményt.

Ezzel a sikerrel visszaállt az öt pont különbség a CFR és üldözője, az FCSB között, az utolsó három fordulóban elég négy pontot gyűjtsenek még a vasutasok, és megvédik bajnoki címüket.

A CFR 1907 összeállítása: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Paulo Vinícius, Kevin Boli, Mario Camora – Damjan Djokovics (82. perc Andrei Mureșan), Mihai Cătălin Bordeianu, Juan Emmanuel Culio – Ciprian Deac (84. perc Thierry Moutinho), Billel Omrani, Valentin Costache (64. perc Alexandru Adrian Păun).

A magyar válogatott Lang Ádámot nem nevezték a mérkőzésre.

A CFR 10 fordulója veretlen (7 győzelmet és 3 döntetlent ért el), a Viitorulnak pedig négymeccses veretlenségi sorozata szakadt meg (két-két siker és remi).

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Konstancai Viitorul 3–1 (gól: Mario Camora – 57., Juan Emmanuel Cúlio – 67., 11 m és Paulo Vinícius – 74. perc, illetve Rivaldinho – 14. perc).

További felsőházi eredmény: • Krajovai Universitatea SK–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–0 (gól: Alexandru Cicâldău – 57. perc).

A 8. forduló programja (a találkozók 21 órakor kezdődnek):

Szombaton: • Viitorul–Sepsi. Vasárnap: • Krajova–FCSB. Hétfőn: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Kv. CFR 1907. A táblázaton:

Alsóház, 8. forduló:

Pénteken: • Chiajnai Concordia–Botoşani-i FC (18 órakor) • Medgyesi Gázmetán–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (21 órakor). Szombaton: • Călăraşi-i Dunărea–Bukaresti Dinamó (18 órakor). Vasárnap: • Voluntari-i FC–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (15 órakor). Az állás: 1. Gázmetán 35 pont, 2. Dinamó 34, 3. Botoşani 25, 4. Jászvásár 24, 5. Voluntari 22, 6. Hermannstadt 19, 7. Călăraşi 18, 8. Concordia 15.

A találkozók élőben követhetők a Look Plus/Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadókon.

Borítókép: Mario Camora nagyszerű lövése hozta el az egyenlítést – FOTÓ: WWW.CFR1907.RO