CFR 1907: győzelem az első felkészítőn

A Brassópojánán edzőtáborozó Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata megvívta első előkészületi mérkőzését az idényben, ellenfele az Orange I. liga újonca, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK volt.

A találkozót a brassói Forex Stadionban játszottak, a vasutasok 0–1-ről talpra állva 3–1 arányban nyertek.

A Sepsi már a 4. percben betalált, a litván Marius Papsys volt eredményes büntetőből. A Kovászna megyei gárda szünetig megőrizte egygólos előnyét.

A második félidőben fordított a CFR a csapatkapitány Mario Camora (48. perc), a katalán csatár, Urko Vera (54. perc) és Billel Omrani (89. perc, 11 m) találataival.

Dan Petrescu a két különböző összeállítású csapatot használt a két játékrészben.

CFR, 1. félidő: Mihai Mincă – Alexandru Vlad, Răzvan Horj, Andrei Mureșan, Cosmin Sârbu – Emanuel Petruș, Laurenţiu Rus – Brian Nouvier,  Ciprian Deac, Dino Spehar – Marius Coman.

CFR, 2. félidő: Cosmin Vâtcă – Mario Camora, Szasa Balics, Paul Monea, Andrei Peteleu, Adrian Pop, Ovidiu Hoban, Jasin Hamed, Adi Păun, Billel Omrani, Urko Vera.A javarészt próbajátékosokból álló Sepsi összeállítása: Fejér – Costache, Burlacu, Istrate, Marin – Șut, Jakab – Papsys, Pațurcă, Cubleșan – Mihalache; vezetőedző: Valentin Suciu.