CFR 1907: gól nélkül Krajovával

A román labdarúgó élvonal, a Betano I. liga 10. játéknapjának hétfői záró mérkőzésén a Kolozsvári CFR 1907 csapata gól nélküli döntetlennel végzett a Krajovai Universitatea SK-val a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Krajovai Universitatea SK 0–0 (a 84. percben a krajovai Alexandru Mitriţă 11-est hibázott).

Az első félidő elején a házigazdák veszélyeztettek, a helyzeteket George Ţucudean hagyta ki. Mindkét kapus jeleskedett, a litván Giedrius Arlauskis, illetve Mirko Pigliacelli bravúrosan védtek az egész mérkőzésen. Az oltyánoktól Nicuşor Bancu (12. perc) és Alexandru Mitriţă (17. perc) került gólszerzés közelébe.

Térfélcsere után Ţucudean 16 m-es bombáját védte a kapus az 51. percben, aztán a 71. percben ugyancsak a kolozsvári csatár lőtte fölé Cristi Manea beadását. A végén azonban az egy pontnak is örülhettek a vasutasok, ugyanis Mario Camora csapatkapitány kezezése miatt a 84. percben Kovács István nagykárolyi játékvezető 11-est ítélt, de a büntetőt Mitriţă alaposan fölé lőtte. A hajrában még Alexandru Ioniţă II. mellélőtt.

A találkozó előtt a 100. alkalommal csapatkapitány Camora külön jutalmat, személyre szabott karszalagot kapott, a portugál 217 meccsénél tart az élvonalban. A mérkőzést végigjátszotta a magyar idegenlégiós Lang Ádám hátvéd.

A bajnokcsapat számára szombaton következik a gyurgyevói kiszállás az Astra ellen.

Antonio Conceicao csapata: Arlauskis – Manea, Lang, Paulo Vinícius, Camora – Djokovics, Hoban, Cúlio – Păun (61. perc Ioniţă II.), Ţucudean, Moutinho (86. perc Urko Vera).

További eredmény: • Chiajnai Concordia–Călăraşi-i Dunărea 1–1 (gól: Andrei Prepeliţă – 60. perc, illetve Hamidou Keyta – 44. perc., 11 m).A 11. fordulót péntektől hétfőig rendezik (élőben közvetíti a Look Sport/Look Plus, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

A tervezett program:

Pénteken: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Konstancai Viitorul (21 órakor). Szombaton: • Krajova–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (18 órakor) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Kv. CFR 1907 (21 órakor). Vasárnap: • Călăraşi–Voluntari-i FC (14 órakor) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Medgyesi Gázmetán (18 órakor) • FCSB–Concordia (21 órakor). Hétfőn: • Botoşani-i FC–Bukaresti Dinamó (21 órakor). A táblázaton:1.       FCSB                    10      6        3        1        24–10         21

2.       Astra           10      4        5        1        13–6  17

3.       Kv. CFR     10      4        5        1        11–7  17

4.       Gázm.         10      5        2        3        12–14         17

5.       Sepsi           10      4        4        2        10–5  16

6.       Viitorul       10      5        1        4        10–10         16

7.       Krajova      10      4        3        3        17–9  15

8.       Jászvásár    10      4        2        4        10–14         14

9.       Călăraşi      10      3        4        3        10–11         13