CFR 1907: Élre tört a bajnok

A Kolozsvári CFR 1907 bajnokcsapata egygólos győzelmet aratott a Voluntari otthonában az Anghel Iordănescu Stadionban, s négy forduló után az élre tört a román labdarúgó élvonalban. A CFR vasárnap esti ellenfele sereghajtó a Betano I. ligában.

A sereghajtó ellenében nem kezdődött jól a mérkőzés a vasutasoknak, a 12. percben a magyar Lang Ádám hátvéd szabálytalankodott a 16-oson belül Adrian Bălan ellen, s a piteşti-i Cătălin Popa büntetőt ítélt a házigazdáknak. A 11-est a francia Aissa Laidouni hidegvérrel értékesítette becsapva Cosmin Vâtca kapust, akit a sérült és pihentetett litván Giedrius Arlauskis helyett nevezett Toni Conceicao mester (1–0). A találat előtt is Laidouninak volt még egy helyzete még a 3. percben, amit kivédett a kapus, a folytatásban pedig Mihai Căpăţână mellétrafált.

Az egyenlítést Alexandru Ioniţă II. érte el a 34. percben, amikor gyakorlatilag magát szöktette, s kihasználta a védelem álmodozását, lerázta a horvát Ivan Zgrablics védőt, majd „kivégezte” Virgil Drăghia kapust – a csatár első gólját szerezte ebben az idényben (1–1). A CFR több nagy gólhelyzetet szalasztott el a horvát Damjan Djokovics révén a 14., az 54. és a 83. percben, az első esetben a labda a kapufán csattant. Mario Camora csapatkapitány a 65. percben jól adott be, a társak azonban nem értek oda, hogy bekotorják a labdát a kapuba. Az Ilfov megyei együttes gyenge válaszaként Căpăţână a 68. percben mellélőtt.

A győztes gólt George Ţucudean lőtte a 84. percben, a francia-algériai Billel Omrani beadását értékesítette, a csatár kilőtte a hosszúsarkot (1–2). Az utolsó percben a házigazdák szabadrúgását Adrian Bălan fölé lőtte.

A bajnokcsapat összeállítása: Vâtcă – Manea, Vinícius, Lang, Camora – Ioniţă II. (De Luca – 63. perc), Djokovics, Cúlio – Mailat (70. perc Bordeianu), Omrani, Țucudean (93. perc Andrei Mureşan).

A vasutasok számára következik a csütörtöki Európa Liga-selejtezők 3. fordulójának visszavágója az örmény Alaskert ellen (az első találkozón a CFR 2–0-ra nyert Ţucudean góljaival). A meccs a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban 20 órakor kezdődik. A bajnokságban szintén pályaválasztóként szerepel a CFR 1907: augusztus 19-én, vasárnap 21 órakor a Bukaresti Dinamó lesz az ellenfél.

Végeredmény: • Voluntari-i FC–Kolozsvári CFR 1907 1–2 (gól: Aissa Laidouni – 12. perc, 11 m, illetve Alexandru Ioniţă II. – 34. és George Ţucudean – 84. perc).

További eredmény: • Medgyesi Gázmetán–FCSB 1–3 (Boubacar Fofana – 31. perc, illetve Olimpiu Moruţan – 49., Harlem Eddy Gnohere – 63. és Florinel Coman – 83. perc). Hétfőn játsszák a Bukaresti Dinamó–Konstancai Viitorul találkozót. Az élen: 1. KV. CFR 1907 8 pont, 2. FCSB 7 (10–5), 3. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 7 (5–2), 4. Gázmetán 7 (7–7), 5. Botoşani-i FC 6 (6–4, 6. Gyurgyevói/Giurgiui Astra 6 (4–3), …, 14. Voluntari 1.