CFR 1907: Elgázolták Botoşani-t

Arányaiban is nagy sikert ért el a Kolozsvári CFR 1907, a bajnokcsapat a román élvonal alapszakaszának 14. játéknapjának szombati mérkőzésén négygólos különbséggel nyert a Botoşani-i FC otthonában.

A találkozót a fővárosi Alexandru Tudor vezette.

A moldvai kiszállás már a kezdetektől kedvezően alakult, mivel a 10. percben Billel Omrani beadásánál, egy kavarodás nyomán Sebastian Chitoşcă a saját kapujába juttatta a labdát (0–1). Az előnyt Juan Emmanuel Cúlio pontosan eltalált lövésével növelték a vasutasok a 28. percben (0–2), a félidő hajrában a viszont a házigazdák két ízben is eltalálták a kapufát.

Térfélcsere után a kolozsváriak kiválóan használták ki a lehetőségeiket, előbb Ciprian Deac passzolt, és Adrian Păun 18 m-ről a hálóba lőtt (54. perc: 0–3), majd Deac is betalált (69. perc: 0–4), majd Omrani növelte az előnyt (73. perc: 0–5), utóbbi két esetben Mario Camora csapatkapitány szolgáltatta az asszisztot. Emellett Deac is lőtt egy kapufát. A becsületgólt a francia Hervin Ongenda érte el a 83. percben, szabadrúgából talált be Jesús Fernandez kapujába.

A CFR 1907 együttese sorozatban hetedik fordulója veretlen (öt győzelem, két döntetlen).

Toni Conceicao együttese: Jesús Fernandez – Cristian Manea, Paolo Vinícius de Souza, Andrei Mureșan, Mario Camora – Damjan Djokovics, Juan Emmanuel Cúlio, Mihai Bordeianu – Ciprian Deac (84. perc Alexandru Ioniță II.), Adrian Alexandru Păun (75. perc Valentin Costache), Billel Omrani (80. perc Sebastian Árpád Mailat).

A magyar idegenlégiós Lang Ádám ezúttal a cserepadon kapott helyet.

Végeredmény: • Botoşani-i FC–Kolozsvári CFR 1907 1–5 (gól: Hervin Ongenda – 83. perc, illetve Sebastian Chitoşcă – 10., öngól, Juan Emmanuel Cúlio – 28., Adrian Păun – 54., Ciprian Deac – 69. és Billel Omrani – 73. perc).

További eredmények: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Krajovai Universitatea SK 3–0 (gól: Alexandru Mateiu – 47., Alexandru Mitriţă – 53. és Elvir Koljics – 69. perc; kiállítva: Laurenţiu Rus – 10. perc, Jászvásár) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 1–3 (Ibrahima Tandia – 42. perc, illetve Lucian Dumitriu – 46., Juvhel Tsoumou – 57. és Răzvan Dâlbea – 70. perc, 11 m). Vasárnap bonyolítják le a Călăraşi-i Dunărea–Konstancai Viitorul és az FCSB–Gyurgyevói/Giurgiui Astra találkozót, hétfőn játsszák a  Chiajnai Concordia–Medgyesi Gázmetán (18 órakor) és a Voluntari-i FC–Bukaresti Dinamó (21 órakor) találkozót, élőben közvetíti a Look Sport/Look Plus, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó. Az élén: 1. KV. CFR 1907 29 PONT/14 MÉRKŐZÉS, 2. Krajova 25/14, 3. FCSB 24/13, 4. Viitorul 22/13, 5. Gázmetán 21/13, 6. Astra 20/13.

Borítókép: Ciprian Deac gólt fejelt, gólpasszt adott és egy kapufát is lőtt – MEDIAFAX-FOTÓ