CFR 1907: Elgázolták a „kutyákat”

A labdarúgó román élvonal hétközi, 18. fordulójában a Kolozsvári CFR 1907 a fővárosban vendégszerepelt, s 3–0 (1–0) arányban elgázolta a Bukaresti Dinamót.

A címvédő és éllovas vasutasok uralták a mérkőzést, a gólok sorát Adrian Alexandru Păun kezdte el, a 35. percben három védőt lehagyott, majd az alapvonalról kis szögből kötényt adott a panamai Jaime Penedo kapusnak (0–1). Marius Avram játékvezető az 51. percben büntetőt ítélt a görög Georgiosz Kacikasz megmozdulása után, amikor szabálytalankodott George Ţucudeannal szemben. Az argentin Juan Emanuel Cúlio higgadtan értékesítette a 11-est (0–2). A góllövőlista vezetője, Ţucudean is feliratkozott a találatszerzők közé, a 83. percben remek passzt kapott Cúliótól, lekezelés nélkül belsőzött a jobb felső sarokba, a labda a kapufáról pattant be a hálóba (0–3). Ez volt a csatár 12. találata ebben az idényben.

A CFR még több helyzetet kihagyott, a legnagyobb szintén Ţucudean nevéhez fűződik: a 42. percben Penedo hárította lövését. A Dinamó is hagyott ki helyzeteket, de a litván Giedrius Arlauskis helyén volt Itiuţă Daniel Popa kísérleteinél (34. és 57. perc), majd a francia Rachid Ait-Atmane lövésénél is (69. perc). A kolozsvári védők az olasz Mattia Montini veszélyes lövését hárították.

A CFR 1907 csapata 11 forduló óta veretlen (nyolc győzelem, három döntetlen), az utolsó négy menetben pedig gólt sem kapott. A Dinamó négy forduló óta képtelen nyerni (két-két döntetlen és vereség), az utóbbi 12 fordulóban egyszer tudott csak nyerni (ötször remizett, és hatszor kikapott).

Antonio Conceicao a következő csapatnak szavazott bizalmat: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Paulo Vinícius, Andrei Mureşan, Mario Camora (csapatkapitány), Damjan Djokovics, Mihai Cătălin Bordeianu (84. perc Lang Ádám) – Juan Emanuel Cúlio, Ciprian Deac, Adrian Alexandru Păun (76. perc Thierry Moutinho), George Ţucudean (90. perc Valentin Costache).

Végeredmény: • Bukaresti Dinamó–Kolozsvári CFR 1907 0–3 (gól: Adrian Alexandru Păun – 35., Juan Emanuel Cúlio – 51., 11 m és George Ţucudean – 83. perc).

További eredmény: • Voluntari-i FC–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 2–0 (gól: Richard Gadze 2 – 52. és 65. perc).

A táblázatot a kolozsváriak vezetik 39 ponttal.

Borítókép: George Ţucudean (fehérben) két gólhoz is hozzájárult – FOTÓ: MEDIAFAX