CFR 1907: élen maradtak a vasutasok

A román labdarúgó élvonal hatodik fordulójának zárómérkőzésén a Kolozsvári CFR 1907 a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK volt, a vasutasok két góllal nyertek.

A Brassóban lebonyolított találkozó 2–0-lal végződött a CFR javára, mindkét találat fejesgól volt. Paulo Vinícius szöglet nyomán volt eredményes (27. perc), Ovidiu Hoban szabadrúgás-beívelést értékesített (62. perc).

A két találat között még további egy gólt ért el Ciprian Deac is a 35. percben, ám azt George Rădulescu fővárosi játékvezető les címén tévesen nem adta meg.

A két csapat összeállítása:

Sepsi: Fejér – Burlacu, Ursi, Oros, Grecu – Mitra Szilárd (72. perc Herea), Thiaw – Fülöp István (63. perc Astafei), Huiban (46. perc Papsys), Patrick Petre – Hadnagy Valentin Suciu.CFR 1907: Vâtcă – Cr. Manea, Vinícius, Andreu Mureșan, Al. Vlad – Nistor, Hoban – Nouvier (16. perc Adrian Păun), Ciprian Deac, Omrani (89. perc Thierry Moutinho) – Urko Vera (76. perc Bokila); vezetőedző: Dan Petrescu.Eddig nem közölt eredmény: • Voluntari-i FC–Medgyesi Gázmetán 2–1 (gól: Petre Daniel Ivanovici – 20. és Florin Cernat – 84. perc, illetve Khubutia Akaki – 78. perc).

A hetedik fordulót szokás szerint négy napra leosztva péntektől rendezik.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv-k egyike, a DolceSport és a DigiSport1):

Pénteken: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC (21 órakor).Szombaton: • Gázmetán–Temesvári  ACS Poli (18.30 órakor) • Bukaresti Juventus–FCSB (21 órakor).Vasárnap: • Konstancai Viitorul–Krajovai Universitatea SK (18.30 órakor) • Kv, CFR 1907–Voluntari (21 órakor).Hétfőn: • Botoşani-i FC–Chiajnai Concordia (18.30 órakor) • Bukaresti Dinamó–Sepsi (21 órakor). A táblázaton:1.      CFR 1907  6       5       1       0       11–1 16

2.      Botoşani     6       4       1       1       11–4 13

3.      Krajova      6       3       3       0       7–3   12

4.      FCSB                   6       3       3       0       8–5   12

5.      Astra          6       3       2       1       8–5   11

6.      Dinamó      6       3       0       3       8–5   9

7.      Voluntari    6       2       2       2       7–7   8

8.      Jászvásár    6       2       2       2       4–6   8

9.      ACS Poli    6       2       1       3       3–6   7