CFR 1907: Döntetlen az FCSB-vel

A labdarúgó Betano I. liga nyolcadik fordulójának vasárnap esti rangadóján a Kolozsvári CFR 1907 az FCSB-t fogadta a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban, a felek 1–1 (0–1) arányú döntetlennel végeztek.

Az első félidőt a magyar idegenlégiós Lang Ádám döntötte el: túl röviden passzolt haza a 23. percben, s az U23-as korosztályos válogatott Florinel Coman lecsapott a labdára, és betalált (0–1).

Fordulás után a vasutasok erőteljesebben támadtak, s rögtön az elején egyenlítettek. A 48. percben szabadrúgás-beívelésnél a sérülésből felgyógyult horvát Damian Djokovics közelről fejelhetett, ezt még védte Cristean Bălgrădean, de a röviden kipattanó labdát George Ţucudean kotorta a hálóba.

További helyzeteket Djokovics (17., 45. és 70. perc) és a szintén horvát Mate Males (51. perc) hagyott ki. Ţucudean a hajrában még egyszer betalált, de Radu Petrescu fővárosi játékvezető les címén érvénytelenítette a gólt.

A FCSB-től Comannak (10. perc), Harlem Eddy Gnohere (33. perc) és a kolozsvári születésű Olimpiu Moruţan (78. perc) hagyott ki lehetőséget.

A két együttes:

CFR 1907: Arlauskiss – Cristian Manea, Vinícius, Lang, Camora – Djokovics, Bordeianu (70. perc Thierry Moutinho), Males – Păun, Ţucudean, Omrani (84. perc Alexandru Ioniţă II.); vezetőedző: Antonio Conceicao.FCSB: Bălgrădean – Romario Benzar, Planics, Bălaşa, Alexandru Stan – Lucian Filip, Nedelcu (62. perc Moruţan) – Mihai Roman I., Florin Tănase (76. perc Octavian Popescu), Coman (70. perc Teixeira) – Gnohere.Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–FCSB 1–1 (gól: George Ţucudean – 48. perc, illetve Florinel Coman – 23. perc).

További vasárnapi eredmény: • Voluntari-i FC–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 2–3 (gól: Mihai Căpăţână – 56. és Geoffrey Malfleury – 79. perc, illetve Ionuţ Adrian Cioinac – 14., Andrei Dumitru Sin – 37. és Mădălin Mihaescu – 90. perc). A forduló a hétfői Konstancai Viitorul–Nagyszebeni AFC Hermannstadt találkozóval zárul. Az élmezőny:

1.      FCSB            8       4       3       1       19–9 15

2.      Astra          8       3       5       0       10–5 14

3.      Sepsi          8       4       2       2       9–4   14

4.      Gázm.         8       4       2       2       11–11   14

5.      Kv. CFR     8       3       4       1       10–7 13

6.      Călărași      8       3       3       2       9–8   12