CFR 1907: döntetlen a rangadón

A fővárosi Nemzeti Aréna adott otthont a táblázaton második helyezett FCSB és az éllovas Kolozsvári CFR 1907 közötti rangadónak, a mérkőzés 1–1-es döntetlennel ért véget a labdarúgó I. liga 24. fordulójának szombat esti találkozóján.

Habár az elején a bukarestieknek adódott lehetőségük (Constantin Budescu külsőzése a 6. percben szinte meglepte Arlauskist, majd négy percre rá ugyanő egy gyorsan elvégzett szabadrágást, Andrei Mureşan pedig kis híján a saját kapujába talált), gólt a vasutasok szereztek a 33. percben egy kavarodást követően. Ciprian Deac ívelte be a labdát, Andrei Vlad tévesen jött ki a kapujából, Damjan Djokovics fejelt, majd George Ţucudean lőtt, a labda Valerică Gămanról a felsőlécre pattant, onnan pedig a brazil hátvéd, Paulo Vinícius továbbította a hálóba (0–1). A 45. percben Florinel Coman egyenlíthetett volna, de oldalhálót lőtt.

A CFR a második félidő elején növelhette volna az előnyt, a 47. percben Bogdan Planics bizonytalanságát sem Djokovics, sem Ţucudean nem tudta kihasználni. Az 53. percben Budescu kitűnő beadásáról Florin Tănase lemaradt, hat percre rá pedig Teixeira tette próbára Arlauskist. Az FCSB a hajrában egyenlített, a 76. percben Marcel Bârsan fővárosi játékvezető 11-est ítélt Andrei Mureşan tévedésénél, Constantin Budescu értékesítette a büntetőt (1–1).

Végeredmény: • FCSB–Kolozsvári CFR 1907 1–1 (gól: Constantin Budescu – 76. perc, 11 m, illetve Paulo Vinícius – 33. perc).

A két csapat összeállítása:

FCSB: Vlad – Benzar, Planics, Găman, Momcsilovics – Pintilii, Filip (46. perc Dennis Man) – Teixeira (84. perc Ovidiu Popescu), Budescu, Coman (62. perc Cristian Tănase) – Florin Tănase; vezetőedző: Nicolae Dică.CFR: Arlauskis – Crisitan Manea, Vinícius, Andrei Mureșan, Camora – Djokovics, Ovidiu Hoban, Cúlio – Deac (92. perc Costache), Țucudean (89. perc Balde), Mailat (80. perc Ioniță II.); vezetőedző: Dan Petrescu.További eredmények: • Temesvári ACS Poli Tim–Voluntari-i FC 2–3 (gól: Adrian Alexandru Popovici – 49. és Andrei Artean – 69. perc, illetve Adrian Ionuţ Bălan 2 – 10. és 71., továbbá Adrian Ionuţ Voicu – 90. perc; a 82. percben Bălan kihagyott egy 11-est) • Gyurgyevói/ Giurgiui Astra–Medgyesi Gázmetán 4–3 (Silviu Balaure – 20., Florentin Matei – 37., Urko Vera – 41. és Romario Florin Moise – 76. perc, illetve Mario Rondon 2 – 16. és 65., valamint Marius Constantin – 82. perc) • Bukaresti Juventus–Konstancai Viitorul 0–1 (Ianis Hagi – 79. perc, 11 m). Vasárnap 20.45 órakor bonyolítják le a Krajovai Universitatea–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK meccset. Hétfőn játsszák a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Botoşani-i FC (18 órakor, élőben közvetíti a Look Plus, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó) és a Chiajnai Concordia–Bukaresti Dinamó (Look tv, DigiSport1, Telekom Sport1) mérkőzést. Az állás:

1.      Kv. CFR     24     16     5       3       38–13         53

2.      FCSB         24     15     6       3       48–16         51

3.      Krajova      23     12     8       3       38–25         44

4.      Astra 24     11     8       5       36–25         41

5.      Viitorul      24     11     5       8       31–20         38

6.      Botoşani     23     10     6       7       26–23         36

7.      Dinamó      23     10     5       8       33–24         35

8.      Jászvásár    23     9       6       8       31–29         33