CFR 1907: Deac volt a hős

A román labdarúgó élvonal, a Betano I. liga, 7. fordulójában a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata 4–1 (3–0) arányban legyőzte a Botoşani-i FC-t a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban. A mérkőzés egyik legjobbja a dési Ciprian Deac volt, aki két góllal és egy gólpasszal járult hozzá egyesülete sikeréhez.

Dan Petrescu vezetőedző ismét hét alapemberét kímélte a Bajnokok Ligája visszavágó előtt, igaz néhányat kényszerűségből hagyott ki (az argentin Juan Emmanuela Cúlio és a brazil Paulo Vínicius továbbra is sérült, George Ţucudeannak pedig kiújultak a szívproblémái, lehetséges, hogy az idény hátralevő részében pihenni fog).

A moldvaiak bátran kezdték a mérkőzést, a kolozsvári születésű Răzvan Andronic (5. perc) és két ízben Cătălin Golofca (6. és 9. perc) tette próbára a litván Giedrius Arlauskist, de a kapus mindegyik alkalommal hárított.

A vasutasok viszont kevesebb mint 20 perc leforgása alatt három góllal válaszoltak erre. A sort Michael Pereira nyitotta, akinek a 18. percben Adrian Alexandru Păun passzolt a 16-os közelében, a francia kicselezte az albán Enriko Papát, majd mintegy 20 méterről lövésre szánta el magát, és a labda a kapu bal oldalába vágódott (1–0). Ez volt Pereira első gólja Romániában. A 25. percben szabadrúgáshoz jutottak a vasutasok mintegy 19 m-re, a kapura merőlegesen, Ciprian Deac pedig megkezdte a szólóját: magabiztosan bombázta a labdát a jobb alsó sarokba (2–0). A következő találatnál Valentin Costache ívelte be a labdát, az osztrák Hidajet Hankic kapus mentett Păun elől, majd Pereira közeli lövését is hárítani tudta még – a pattogó labda azonban az alapvonal közelébe levő Deachoz jutott, tökéletesen kanalazta vissza Păunnak, aki közelről betalált (3–0).

Fordulás után is uralta a meccset a CFR, a 73. percben a cselezgető Păunt elakasztotta az argentin Leonel Pierce a büntetőterületen belül, a fővárosi Marcel Bârsan játékvezető pedig habozás nélkül 11-est ítélt. A büntetőt Deac végezte el – ezúttal a bal alsó sarkot választotta, a kapus rajta volt ugyan a lövésen, de így sem védhette (4–0). A hajrában a vendégeknek összejött a szépítés: egy ellentámadásánál Golofca lövését még lábbal hárította Arlauskis, George Câmpanu ismétlésnél azonban tehetetlennek bizonyult (4–1).

A többi eredménynek köszönhetően is a CFR 1907 bajnokcsapata két ponttal meglépett a táblázat élén, míg a moldvai gárda először vesztett ebben az idényben. A veretlen vasutasok két 1–1-es döntetlen mellett három mérkőzésen is négy-négy gólt rámoltak be eddigi ellenfeleiknek, egy esetben 3-mal, egyben pedig 1-gyel elégedtek meg.

Dan Petrescu csapata: Giedrius Arlauskis – Andrei Peteleu, Andrei Mureșan, Andrei Burcă, Mario Camora – Cătălin Itu (62. perc Mihai Bordeianu), Ovidiu Hoban, Adrian Alexandru Păun (84. perc Yacuba Sylla) – Michael Pereira, Valentin Costache, Ciprian Deac (73. perc Billel Abdel Omrani).

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Botoşani-i FC 4–1 (gól: Michael Pereira – 18. és Ciprian Deac 2 – 25. és 73., a második 11 m, valamint Adrian Alexandru Păun – 36. perc, illetve George Câmpanu – 79. perc; a mérkőzés megfigyelője a nagybányai Székely Zoltán volt).

További eredmények: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Târgoviştei Chindia 2–2 (gól: Florian Loshaj – 15. és Ovidiu Horşia – 23. perc, illetve Cristian Neguţ – 28. és Mihai Voduţ – 50. perc) • Krajovai Universitatea FC–Gyurgyevói/Giurgiu Astra 1–0 (Nicuşor Bancu – 68. perc; az Astra játékosa, Mihai Răduţ a 36. percben 11-est hibázott; a mérkőzést a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette) • Clinceni-i Academica–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–1 (Eugen Cebotaru – 24. perc, 11 m, illetve Goran Karanovics – 36. perc).A folytatás, vasárnap: • Konstancai Viitorul–Voluntari-i FC (18 órakor) • Medgyesi Gázmetán–FCSB (21 órakor). Hétfőn: • Bukaresti Dinamó–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (21 órakor) – a találkozókat élőben közvetítik a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadók). A táblázaton:1.      Kv. CFR     7       5       2       0       18–5 17

2.      Jászvásár    7       4       3       0       10–4 15

3.      Krajova      7       4       1       2       9–6   13

4.      Viitorul      6       3       3       0       14–7 12

5.      Gázmetán   6       3       3       0       10–4 12

6.      Botoşani     7       2       4       1       13–11         10

7.      Sepsi 7       1       6       0       6–5   9

8.      Astra 7       2       2       3       7–8   8

9.      Hermann.   6       2       0       4       9–14 6