CFR 1907: Bajnokverés a Kőváry-telepen

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata először játszott bajnoki meccset a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban ebben az idényben, Dan Petrescu megújult együttese mintegy 6000 néző jelenlétében 2–0 (1–0) arányban legyőzte a címvédő Konstancai Viitorult az I. liga második fordulójában.

A kisebb meglepetésre kezdőként nevezett katalán Urko Vera a 17. percben Ciprian Deac beadását értékesítette (1–0). Vera nyolc perc múlva ismét betalált Victor Râmniceanu kapujába, de gólját feltételezett kezezés miatt érvénytelenítette Marius Avram fővárosi játékvezető. A 20. percben a Gheorghe Hagi együttese 11-est reklamál Cosmin Vâtcă kapus megmozdulásánál, ám Aurelian Chiţu kapott sárga lapot szimulálásért.

A hajrában a csereként játéklehetőséget kapott Jeremy Bokila kényszerítette ki a francia Kevin Boli öngólját, s ezzel beállította a végeredményt a 82. percben.

A két csapat összeállítása:

CFR 1907: Vâtcă – Manea, Paulo Vinícius, Andrei Mureşan, Camora – Hoban, Culio (89. perc Dan Nistor) – Nouvier (91. perc Moutinho), Deac, Păun – Vera (75. perc Bokila).Viitorul: Râmniceanu – Boli, Ţâru (18. perc Cicâldău), M. Constantin, Ganea – Benzar, Nedelcu (75. perc Mladen), D. Lopez (65. perc D. Dumitrescu) – Chiţu, Ţucudean, Herea.A vasutasklubhoz kapcsolódó hír, hogy az egyesület a honlapján bejelentette, hogy tovább erősítette a csatársort szenegáli Ibrahima Baldéval.  A 28 éves támadó megfordult már a spanyol Atletico Madridnál (2010-ben Európa Ligát nyert együttesével), Numanciánál és Osasuna Pamplonánál, az orosz Kuban Krasznodarnál (99 meccs/28 gól), most a francia második ligás Stade Reimstől érkezett. Balde a franciáknál az utóbbi idényben 21 meccsen lépett pályára és két gólt lőtt. Háromszoros szenegáli válogatott, piaci értéke a transfermarkt.com szerint 1,5 millió euró.

A 22 éves Adrian Păun középpályás további három évre szerződést kötött a klubbal, közölte az egyesület közösségi oldala. A CFR gyerek- és juniorcsoportjában nevelkedett vâlceai születésű focista 2014-ben debütált, az első fordulóban, a botoşani-i 1–1-es meccsen érte el 100. élvonalbeli szereplését. Eddig 10 gólt lőtt meggypiros színekben. Korosztályos válogatott (U17, U19 és U21), értéke 700 euró a transfermarkt.com szerint. Júniusban érdeklődött iránta az olasz élvonalbeli Chievo Verona, de átigazolását nem ütötték nyélbe.

További eredmények: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Bukaresti Juventus 2–1 (a brassói Tineretului Stadionban játszotték; gól: Sebastian Ghinga – 62. és Claudiu Herea – 91. perc, illetve Marius Stoenac – 93. perc) • Temesvári ACS Poli–FCSB 0–1 (Eddy Harlem Gnohere – 63. perc; kiállítva: Alexandru Munteanu – 45. + 1. perc, ACS Poli) • Krajovai Universitatea SK–Chiajnai Concordia 1–1 (Szörényvárott/Drobeta Turnu Severinben játszották; Alexandru Băluţă – 13. perc, illetve Marian Cristescu – 23. perc; ez volt a vendégeknél az ex-CFR-es Miriuţă László debütálása a kispadon).

Lapzárta után fejeződött be a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Medgyesi Gázmetán és a Bukaresti Dinamó–Botoşani-i FC találkozó. Ma játsszák a ploieşti-i Ilie Oană Stadionban a Voluntari-i FC–Gyurgyevói/Giurgiui Astra összecsapást (21 órakor, élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport1 és DolceSport).

Az állás: 1. FCSB 6 pont/2 mérkőzés, 2. KV. CFR és Krajova 4–4 (egyaránt 3–1-es gólarány), 4. Dinamó 3/1 (3–0), 5. Viitorul 3/2 (3–2), 6. Astra 3/1 (1–0), 7. Sepsi 3/2 (2–2), 8. ACS Poli 3/2 (1–1).