Bundesliga: ötgólos siker a visszatérő Willi Orbán meccsén

A RB Lipcse 5–0-ra diadalmaskodott Mainzban a német labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának vasárnapi második találkozóján, két magyar érdekeltségű együttes összecsapásán.

A lipcseieknél a kapus Gulácsi Péter kezdőként kapott szerepet, míg Willi Orbán 207 nap után lépett ismét pályára: a csapatkapitány térde október 30-án, a Wolfsburg ellen 6–1-re megnyert Német Kupa-mérkőzésen sérült meg, ezúttal a 60. percben, csereként kapott lehetőséget. A hazaiaknál Szalai Ádám nem került keretbe.

Novemberben Lipcsében 8–0-s hazai siker született a két együttes bajnokiján, akárcsak akkor, Timo Werner ezúttal is mesterhármast szerzett.

A találkozó – akárcsak a forduló többi összecsapása – egyperces gyászszünettel kezdődött, amellyel a koronavírus-járvány áldozataira emlékeztek.

Az 1. FC Köln a hajrában dolgozta le kétgólos hátrányát, így mentett pontot vendége, a Fortuna Düsseldorf ellen. A házigazda a második félidőben, a vendégek 1–0-s előnyénél büntetőt hibázott, és bár a 87. percben még 2–0-s hátrányban volt, mégis döntetlenre mentette az összecsapást.

Eredmények, Bundesliga, 27. forduló: • 1. FC Köln–Fortuna Düsseldorf 2–2 • 1. FSV Mainz 05–RB Lipcse 0–5 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–FC Augsburg 0–3. Az állás: 1. Bayern München 61 pont, 2. Borussia Dortmund 57, 3. Lipcse 54, 4. Bayer Leverkusen 53, 5. Borussia Mönchengladbach 52, 6. VfL Wolfsburg 39.