Bundesliga: létfontosságú pontokat szerzett Sallaiék ellen a Hertha

A kiesés elkerüléséért küzdő, a magyar Dárdai Pál által irányított Hertha Berlin SC otthon 3–0-ra legyőzte a magyar válogatott Sallai Rolandot foglalkoztató SC Freiburgot a német labdarúgó Bundesliga harmincadik fordulójából elhalasztott, csütörtökön pótolt mérkőzésen.

Sallai a 80. percben sárga lapot kapott, alig két perc elteltével pedig lecserélték. A hazai csapatban az edző fia, Dárdai Márton a kispadról figyelte a mérkőzést.

A Hertha majdnem egy hónapot kihagyott a csapatot sújtó koronavírus-fertőzések miatt, aztán hétfőn az 1. FC Mainz 05 ellen idegenben elért 1–1-es döntetlennel tért vissza a pályára. Csütörtöki fellépését az utolsó előtti, kieső helyről várta a Hertha, de a most megszerzett három ponttal feljött a 14. helyre, és van még egy elmaradt meccse, amelyen a már biztos kieső FC Schalke 04 Gelsenkirchennel találkozik. Azon kívül még közvetlen riválisaival, az Arminia Bielefelddel (16.) és az 1. FC Kölnnel (17.) egyaránt otthon, míg a TSG 1899 Hoffenheimmel (11.) idegenben találkozik.

Eredmény, Bundesliga, a 30. fordulóból elhalasztott mérkőzés: • Hertha Berlin SC–SC Freiburg 3–0. A tabellán: 1. Bayern München 71 pont/31 mérkőzés, 2. RB Lipcse 64/31, 3. VfL Wolfsburg 57/31, 4. Eintracht Frankfurt 56/31, 5. Borussia Dortmund 55/31, 6. Bayer Leverkusen 50/31, …, 9. Freiburg 41/31, …, 14. Hertha 30/30, …, 18. FC Schalke 04 Gelsenkirchen 13/30 – már kiesett.