Bundesliga: hétgólos mérkőzésen magabiztos Bayern-siker

A címvédő és listavezető Bayern München 5–2-re nyert hazai pályán az Eintracht Frankfurt ellen a német labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombati játéknapján.

A bajor csapat a második félidő első percében már 3–0-ra is vezetett, ám a frankfurtiak az osztrák Martin Hinteregger duplájával három perc alatt egy gólra csökkentették hátrányukat. Később Hinteregger öngólt vétett, és mivel a kanadai Alphonso Davies is betalált, a házigazdának végül nem kellett izgulniuk. A müncheniek mostani sikerükkel 13 bajnoki óta veretlenek, ebből 12. alkalommal győztek.

Sallai Roland csapata, az SC Freiburg hazai pályán 1–0-ra kikapott a Werder Brementől. A magyar válogatott játékos kezdő volt és 82 percet töltött a pályán. Csapata a 89. percben, emberelőnyben betalált, ám a gólt les miatt nem adta meg a játékvezető. A Freiburg nyolc, a vendégcsapat viszont csak három alkalommal találta el a kaput, a labdabirtoklás aránya pedig 61–39 volt a vesztes hazaiak javára.

A Bundesligában a múlt hétvégén indult újra a küzdelem, azt megelőzően legutóbb március 11-én rendeztek mérkőzést. A koronavírus-járvány miatt minden összecsapást zárt kapuk mögött játszanak, mindegyik gyászszünettel kezdődik a koronavírus áldozataira emlékezve, és minden játékos fekete karszalagot visel.

Eredmények, Bundesliga, 27. forduló: • Hertha Berlin SC–Union Berlin 4–0 (a hazaiaknál első alkalommal került be a felnőtt keretbe bajnoki összecsapáson Dárdai Márton, a korábbi Hertha-vezetőedző, Dárdai Pál középső fia; a harmadik gólt a brazil Matheus Cunha lőtte, öt perc múlva lecserélték, a szülőszobára sietett, majd apa lett) • SC Freiburg–Werder Bremen 0–1 • Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 1–3 • SC Paderborn–TSG 1899 Hoffenheim 1–1 • VfL Wolfsburg–Borussia Dortmund 0–2 • Bayern München–Eintracht Frankfurt 5–2. Vasárnapra maradt az FC Schalke 04 Gelsenkirchen–FC Augsburg, 1. FSV Mainz 05–RB Lipcse és 1. FC Köln–Fortuna Düsseldorf találkozó.

Az állás: 1. Bayern 61 pont/27 mérkőzés, 2. Dortmund 57/27, 3. Leverkusen 53/27, 4. Mönchengladbach 52/27, 5. Lipcse 51/26, 6. Wolfsburg 39/27.