Bukaresti tenisztorna: Ana Bogdan negyeddöntős

A románok közül elsőként Ana Bogdan jutott a BRD Bucharest Open (fővárosi, BNR Arénák, salakpálya, 226 750 dollár összdíjazás) negyeddöntőjébe. A világranglista 108. helyezettje két szoros szettben, két óra és öt perc alatt nyert szerdán a török Cagla Büyükakcay (165. a világrangsorban) ellen.

Bogdan a második játszmában jobbtérde sérülése miatt orvosi kezelést kapott, ennek ellenére győzni tudott. A román lány eddigi jutalma 5900 dollár és 60 világranglistapont, következő ellenfele a torna első favoritja, a lett Anasztaszija Szevastova.

Nem sikerült viszont a továbblépés a szabadkártyás Elena Gabriela Rusénak, akit a második kiemelt spanyol Carla Suarez Navarro búcsúztatott kétjátszmás, egy perc híján másfél órát tartó meccsen. Ruse 3310 dolláros csekkel és 30 WTA-ponttal vigasztalódhat.

Párosban könnyen vette a negyeddöntős akadályt az első kiemelt Irina-Camelia Begu és Raluca-Ioana Olaru, mindössze két gémet engedtek a Jessica Moore, Prarthana Thombare (ausztrál, indiai) kettősnek. A találkozó 59 percet tartott. Beguék következő ellenfele a Jaqueline Cristian, Cristina Dinu–Katarzyna Piter, Marina Zanevska (lengyel, belga) összecsapás győztese lesz. Beguék eddig jutalma 3435 dollár és 110 WTA-pont.

A szabadkártyás Georgia Crăciun, Alexandra Dulgheru kettős viszont búcsúzni kényszerült, a második kiemelt Elise Mertens, Demi Schuurs (belga, holland) duó 76 perc alatt két 6:3-mas szettben nyert ellene. A kiesők jutalma 960 dolláros csekk és egyetlen világranglistapont.

A Benelux állambeli kettős lapzárta után végződött találkozón Alexandra Cadanţu és a montenegrói Danka Kovinics párosa ellen lépett pályára.

Hasonlóképpen végzett, de a negyeddöntők keretében az Irina Bara, Tereza Mrdeza (román, horvát) duó az argentin Catalina Pella, Nadia Podorska ellenében, az ő jutalmuk 1820 dollár és 60 WTA-pont.

Eddig nem közölt eredmények:

Egyes, nyolcaddöntő: A. Bogdan–Büyükakcay (török) 6:4, 7:5; Julia Görges (német, 3.)–Aljakszandra Szasznovics (fehérorosz) 7:6 (4), 6:3; Suarez Navarro (spanyol, 2.)–Ruse 6:3, 6:4; Szevasztova (lett, 1.)–Kovinics (montenegrói) 6:4, 6:4.Páros, 1. forduló, nyolcaddöntő: Mertens, Schuurs (belga, holland, 2.)–Crăciun, Dulgheru 6:3, 6:3. Negyeddöntő: Begu, Olaru (1.)–Moore, Thombare (ausztrál, indiai) 6:0, 6:2; Pella, Podoroska (argentin)–Bara, Mrdeza (román, horvát) 6:3, 6:3.