Búcsúzott a röplabda Challenge Kupából a Zilahi MRK

Miután Portugáliában 3:0-ra kikapott a Lisszaboni Benfica együttesétől, a visszavágón is vereséget szenvedett a férfi röplabda Challenge Kupa nyolcaddöntőjében a Zilahi MRK csapata, és kiesett.

ERKEDI CSABA

A Zilahi MRK a Challenge Kupa első két fordulójában a montenegrói Buducsnoszt Podgorica és a Bukaresti Steaua együtteseit győzte le, igaz mindkettő az erdélyieknél gyengébb erőt képviselt.

Nicolay Jeliazkov bolgár edző tanítványai jól kezdték a portugálok elleni visszavágót, 25–23 arányban meg is nyerték az első szettet, élvezve a szilágysági szurkolók lelkes biztatását. A második játszma azonban, katasztrofálisan kezdődött a hazaiaknak, a Benfica adott pillanatban már 8–1-re vezetett, és biztosan nyerte a második szettet 25–15-re. A következő részben is gyengélkedtek a Meszes aljiak, a portugálok azt is uralták, és 25–19 arányban bizonyultak jobbnak a zilahiaknál. Ez azt is jelentette, a vendégek már bebiztosították maguknak a negyeddöntőbe jutást, így az utolsó szettnek (25–22 a Benfica javára) már nem volt tétje, még a közönség egy része is elhagyta a Gheorghe Tadici Sportcsarnokot, alig maradt néhány szurkoló a lelátókon.

Kár, mert az elmúlt években az európai kupákban a zilahi alakulat (igaz, akkor Elcond vagy Remat volt a neve) többször is felborította a papírformát, és idegenbeli kisiklás után hazai pályán fordított. Most ez nem sikerült, mivel a gárda alapemberei, a brazil Leo Dal Bosco és a válogatott Rareş Bălean várakozáson alul szerepeltek. De ez szinte az egész csapatról elmondható, a Benfica ezúttal is jobb volt, megérdemelte a továbbjutást.

Végeredmény: • Zilahi MRK–Lisszaboni Benfica (portugál) 1:3 (23, –15, –19, –22).

A zilahiak a Román Kupában vigasztalódtak. Vasárnap délután a dési sportcsarnokban bonyolították le az Egyesülés elleni kupatalálkozót, a vendégek fölényesen nyertek a Szamos partján 3:0 (16, 16, 19) arányban, bebiztosítva a további szereplést a kupasorozatban. A szilágyságiak sikere egy percig sem forgott kockán, végig uralták a mérkőzést, csak a harmadik szett elején volt szorosabb a helyzet, de akkor is megugrottak a Meszes aljiak. A zilahiak legjobb játékosa a 19 (!) pontot elért Ciprian Matei volt, míg a hazai  alakulattól  Silviu Suson tűnt ki 8 ponttal.

E hétvégén rajtol az A1-bajnokság visszavágója. A Dési Egyesülés Bukarestben lép pályára a  Steaua ellen, míg a Zilahi MRK a közeli Nagybányára utazik, ahol ellenfele a Ştiinţa Explorări gárdája lesz. A Kolozsvári Universitatea Sportklub férfi csapata szombaton 18.30-kor a Krajovai U MSC-t fogadja, míg a Kolozsvári U NTT Data női együttese a Lugosi MSC otthonába látogat.

A kolozsvári férfi csapat újdonsága, hogy leigazolták a Karácsonkői/Piatra Neamţ-i MRK-tól a 22 éves, zilahi születésű Mihai Alexandru Cristét, aki korábban még megfordult a Zilahi ISK, a Zilahi MRK és Bukaresti Steaua csapatánál. Az egyetemisták szerződést bontottak két tavaly érkezett játékossal, Şerban Paşcannal és Liviu Râpeanuval.