Brit győzelem a 103. Giro d’Italián – Valter Attila a 27. helyen zárt

A brit Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers) nyerte a 103. Giro d’Italia országúti kerékpáros körversenyt, amelyen a magyar Valter Attila (CCC, a képen) 27. lett összetettben pályafutása első háromhetesén. A vasárnapi milánói záró időfutam a szám világbajnokának, a negyedik etapgyőzelmét arató olasz Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) sikerét hozta, Valter a 41. időt tekerte.

Korábban egy magyar kerékpáros indult háromhetes körversenyen, a hétszeres Grand Tour-résztvevő Bodrogi László legjobb összetett eredménye a 2002-es Tour de France-on elért 62. pozíció volt (Bodrogi ezenkívül a 2007-es Girón 84. lett, a Touron 2003-ban a 108., 2005-ben a 119. helyen zárt, a Vuelta a Espanán pedig 2006-ban 76. lett, 2004-ben és 2007-ben nem fejezte be a versenyt).

A hegyi pontversenyt és így a kék trikót a portugál Ruben Guerreiro (EF) nyerte, míg a sprinterek pontversenyében – a Tour de France-on a kategóriában ugyancsak második szlovák Peter Sagant megelőzve – a négy szakaszt nyerő francia Arnaud Démare (Groupama-FDJ) érdemelte ki a ciklámen trikót.

Eredmények, Giro d'Italia, 21. (utolsó) szakasz, Cernusco sul Naviglio–Milánó, 15,7 km, egyéni időfutam: 1. Filippo Ganna (olasz,) 17:16 perc, 2. Victor Campenaerts (belga, NTT) 32 másodperc hátrány, 3. Rohan Dennis (ausztrál, Ineos Grenadiers) azonos idővel, ..., 41. VALTER ATTILA (CCC) 1:39 perc h.

Az összetett végeredménye: 1. Tao Geoghegan Hart (brit, Ineos Grenadiers) 85:40:21 óra, 2. Jai Hindley (ausztrál, Sunweb) 39 másodperc hátrány, 3. Wilco Kelderman (holland, Sunweb) 1:29 perc h., 4. Joao Almeida (portugál, Deceuninck – Quick-Step)  2:57 p. h., 5. Pello Bilbao (spanyol, Bahrain-McLaren) 3:09 p. h., 6. Jakob Fuglsang (dán, Asztana) 7:02 p. h., 7. Vincenzo Nibali (olasz, Trek-Segafredo) 8:15 p. h., ..., 27. VALTER 1:30:13 óra hátrány.

Az olasz körverseny hagyományosan az első az esztendő háromhetesei közül, idén viszont a koronavírus-járvány miatt – és annak árnyékában – tartották októberben, részben átfedésben a kedden elrajtolt Vuelta a Espanával. Az eredeti tervek szerint májusban Budapest adott volna otthont az úgynevezett nagy rajtnak, a Grande Partenzának, és az első három szakaszt Magyarországon rendezték volna.

Alberto Bettiol szökésből diadalmaskodott a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny 18. szakaszán, amelyen az összetett élcsoportja nem változott: Egan Bernal megőrizte előnyét az élen, míg Valter Attila a 15.
Az ír Dan Martin nyerte a Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny 17. szakaszát. Az éllovas kolumbiai Egan Bernal előnye csökkent összetettben, amelyben a magyar Valter Attila a 16. helyre csúszott vissza.
A szlovák Peter Sagan nyerte a sprintbefutót a Giro d'Italia kerékpáros körverseny tizedik szakaszán, amelyen nem változott az összetett élcsoportja: a kolumbiai Egan Bernal megtartotta a rózsaszín trikót, a magyar Valter Attila pedig maradt az ötödik helyen.
A koronavírus-járvány miatt biztossá vált, hogy nem rendezik meg Magyarországon a Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny idei első három szakaszát.
Az ecuadori Richard Carapaz pályafutása első háromhetes kerékpáros körversenyét nyerte, miután megőrizte a rózsaszín trikót a Giro d’Italia vasárnapi utolsó szakaszán. A 26 éves, tavaly negyedik Carapaz a nagy körverseny történetének első ecuadori győztese lett.