BRD Bucharest Open: nincs román döntős női egyesben

A kilencfős román főtáblás kontingensből a döntőig egy sem maradt a bukaresti BNR Arénában, 250 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tornán egyesben.

A negyeddöntőig két román lány menetelt, az elődöntőbe jutás csak Mihaela Buzărnescunak (25. a világranglistán) sikerült. A második kiemelt, 30 esztendős teniszező 7:6 (4), 6:3 arányban verte a kínai Ja-fan Vangot (84.), a találkozó két órát és 5 percet tartott, az első szett viszont egymaga 76 percet. A hullámzóan játszó Buzărnescu az első játszmában dühében fejbe vágta saját magát az ütőjével, ennek következtében pedig elmozdult a kontaktlencséje, s kénytelen volt orvos segítségét hívni. Mindkét játékos három duplahibát vétett, Buzărnescu három ászt ütött, ellenfele egyet sem.

A szombati elődöntős folytatás viszont nem sikerült a hazai pályán játszó lánynak, aki két 6:4-es játszmában kikapott a horvát Petra Marticstól (60.). Buzărnescunak ezen a mérkőzésen is volt dühkitörése, csak a vezetőbíró figyelmeztetésére hagyta abba a szitkozódást. A második szettben 4:4-nél Buzărnescu elvesztette adogatását, ezt újabb dühkitörés követte, edzője megpróbálta csitítani, mire a román lány elsírta magát. Az utolsó gémet a horvát nullra nyerte, a mérkőzést egy óra és 44 perc alatt hozta.

Buzărnescu 28 nyerő ütés mellett 34 ki nem kényszerített hibát, közte négy kettős hibát vétett, Martics statisztikai mutatója 13 winners/14 ki nem kényszerített hiba (közte egy duplahiba).

A vasárnapi döntőben Martics az első favorit lett Anasztaszija Szevasztovával (22.) mérkőzött, aki ellenében a nyolcadik kiemelt szlovén Polona Hercog (90.) 6:1-re elveszett első szett után feladta az elődöntőt. A román lány 11 300 dolláros csekkel és 110 világranglistaponttal vigasztalódhat.

A 2014-ben alapított BRD Bucharest Openen másodjára fordul elő, hogy nincs román döntős egyesben: 2015-ben a szlovák Anna Karolina Schmiedlová legyőzte az olasz Sara Erranit.

Sorana Cârstea (57.) a negyeddöntőben Szevasztovától kapott ki három játszmában, 106 perc alatt 3:6, 6:3, 6:2-re. Cârstea nem vétett duplahibát, s egyetlen egyszer ütött fogadhatatlanul, lett ellenfelének egy kettős hibája volt, s három ászt ütött.

Cârstea 5900 dollárt és 60 WTA-pontot kap a részvételért.

A párosnak is „csak” két román résztvevője lett, mivel az Irina-Camelia Begu, Andreea Mitu sikere mellett Buzărnescu és Raluca-Ioana Olaru győzelme nem jött össze.

Beguék döntő rövidítésben bizonyultak jobbnak a tiszta román elődöntőben, 96 perc alatt 6:4, 3:6, 10–6 arányban nyertek Jaqueline Cristian és Elena-Gabriela Ruse párosa ellen. Ezen a meccsen sem maradt el a dühkirohanás, Ruse egy nézővel kezdett el veszekedni 6:4, 3:0-s állásnál, az edzőjének sikerült megnyugtatnia. Innen sorozatban hat gémet nyertek és Ruséék, ám a szuper-tiebreaket elbukták.

Begu sorozatban másodszor jut a páros döntőjébe a BRD Bucharest Openen, tavaly Olaru oldalán megnyerte a tornát.

Buzărnescu és Olaru mostani kettőse hiába volt első kiemelt, sima vereséget szenvedett a másik ágon, egy óra és 14 perc játék után 6:4, 6:1-re kikapott a Danka Kovinics, Maryna Zanevska (montenegrói, belga) duótól.

A döntőbe jutás 6400 dollárt és 180 világranglistapontot ér, az elődöntő vesztesei 3435 dollárral és 110 WTA-ponttal vigasztalódhatnak.

További eredmények: Begu és Mitu nyerte a bukaresti tornát, a fináléban 6:3, 6:4-re legyőzte a Kovinics, Zanevska duót.

Egyes, döntő: Szevasztova (lett, 1.)–Martics (horvát) 7:6 (4). 6:2.