BL-selejtezők: kiesett a CFR, továbbjutott a Vidi

Kiesett a Bajnokok Ligája második selejtezőfordulójában a Kolozsvári CFR, amely szerda este Malmőben 1–1-re végzett a svéd együttessel – utóbbi 2–1-es összesítéssel lépett tovább.

A svédek már az első percben vezetést szerezhettek volna a visszavágón, de aztán a CFR is játékba lendült, és a 36. percben Djokovic látványos kapufa-góllal egyenlített. Ezzel a továbbjutás kérdése nyitottá vált, sőt, a félidő hosszabbításperceiben Ţucudean már meg is fordíthatta volna a kockát, ám a házigazddák kapusa, Nielsen nagyott védett, és szögletre ütötte a labdát – igaz, az előző helyzetnél a CFR-t csak a kapufa mentette meg a góltól, Rosenberg lövésénél.

A második félidőben alig 10 perc alatt ismét előnybe került a Malmö, Traustason 16-oson kívüli bombája landolt Arlauskis kapujában. A CFR-nek tehát muszáj volt újabb gólt lőnie, ám igyekezetében elvesztette a fejét: Culio begyűjtötte második sárgalapját, így az utolsó negyed órára emberhátrányba kényszerült. Ez kapóra jot a svédeknek, akik magabiztosan védték az eredményt, és léptek tovább a legrangosabb európai kupasorozat következő selejtezőfordulójába. A CFR az Európai Liga harmadik selejtezőfordulójában folytatja, ellenfelének kilétére ma derül fény – a montenegrói Sutjeska és az örmény Alashkert közötti párharc állása a ma esti visszavágó előtt 0–1.

A magyar bajnok Vidi FC viszont továbbjutott a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójából, ugyanis az idegenbeli gól nélküli döntetlent követően szerdán a felcsúti visszavágón 1–0-ra legyőzte a párharc előtt esélyesebbnek tartott bolgár Ludogorec együttesét.

A vendégek Vura kiállítása miatt a 40. perctől emberhátrányban futballoztak, a továbbjutást érő gólt pedig a bosnyák Anel Hadzic szerezte a 45. percben.

A székesfehérváriak így már biztosan valamelyik kupasorozat főtáblájáért léphetnek majd pályára, ugyanis ha a következő, harmadik körben alulmaradnának a svéd Malmővel szemben, akkor az Európa Liga utolsó, negyedik körébe kerülnének át.

Nem sikerült a Kolozsvári CFR idei bemutatkozása az európai porondon: a román bajnok hazai pályán 0–1 arányú vereséget szenvedett a svéd Malmö együttesétől a Bajnokok Ligája selejtezőinek második fordulójában.