BL-selejtező: megnyugtató előnyben a CFR 1907

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata is elkezdte nemzetközi kupakalandját a Bajnokok Ligája selejtezőjében: a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban szinte telt házas mérkőzésen 3–1 (2–1) arányban legyőzte az FK Borac Banja Lukát.

Marius Şumudică együttese bátran és ötletesen játszott már a mérkőzés elejétől, s a 10. percben már büntetőhöz is jutott: a francia–algériai Billel-Abdel Omrani ellen szabálytalankodtak a bosnyákok. A büntetőt Ciprian Deac a jobb kapufára bombázta, de a kipattanó labda Omranihoz került, aki a 16-oson kívülről ugyanabba az irányba lőtte, és betalált a jobb alsó sarokba (11. perc: 1–0). A vasutasok a 28. percben növelték az előnyt: Adrian Păun továbbítását Omrani kapta, s ezúttal gólpasszal jeleskedett a csatár, Deac a 11-es pont tájékáról lőtt a hálóba (2–0). További öt CFR-helyzet után hidegzuhanyként jött a vendégek szépítése a hosszabbításpercben Almedin Ziljkics beadását az argentin Jonathan Rodríguez mellől a görög Panagiotisz Moraitisz fejelte közelről a hálóba (45. + 1. perc: 2–1).

Fordulás után folytatódott a hazai csapat nyomása, s a 60. percben a gól is: Deac megpattanó továbbítását az izlandi Runár Már Sigurjónsson az ötös vonalán belsővel rúgta a jobb felső sarokba (3–1). A megnyugtatóvá vált előny birtokában a CFR 1907 már kevesebbet erőltette a góllövést, egy hét múlva következik a visszavágó Bosznia-Hercegovinában.

A CFR 1907 összeállítása: Giedrius Arlauskis – Mateo Susics (79. perc Cristian Manea), Rachid Bouhenna, Mike Cestor, Mário Camora – Runár Már Sigurjónsson, Jonathan Rodríguez – Valentin Costache (61. perc Alexandru Chipciu), Ciprian Deac, Adrian Păun (67. perc Claudiu Petrila) – Billel-Abdel Omrani (67. perc Gabriel Debeljuh). Fel nem használt cserék: Cristian Figureido, Hindrich Ottó – Michaël Pereira, Daniel Graovac, Denis Ciobotariu, Iasmin Latovlevici, Anas Tahiri, Ovidiu Hoban, Cătălin Itu.

Eredmény, BL-selejtező, 1. forduló, első mérkőzés: • Kolozsvári CFR 1907–FK Borac Banja Luka (bosnyák) 3–1 (gól: Billel-Abdel Omrani – 11., Ciprian Deac – 28. és Runár Már Sigurjónsson – 60. perc, illetve Panagiotisz Moraitisz – 45. + 1. perc; a 11. percben Deac 11-est hibázott).

Borítókép: A francia–algériai Billel-Abdel Omrani (labdával) büntetőt küzdött ki, továbbá góllal és gólpasszal járult hozzá csapata sikeréhez – FOTÓ: FACEBOOK/CFR1907