BL: reménykeltő döntetlen a FCSB-nek

A labdarúgó Bajnokok Ligája play-off első mérkőzésén az FCSB a portugál Sporting Lisszabon vendége volt, a felek gól nélküli döntetlennel végeztek.

Mintegy negyvenötezer néző előtt, a Jose Alvalade Stadionban a román fővárosi gárda akár nyerhetett is volna, miután több ígéretes helyzetet kihagyott. A Nicolae Dică edzette FCSB több alapemberére nem számíthatott (Constantin Budescu és Mihai Bălaşa sérülés miatt hiányzott, Romario Benzarnak és Dragoş Nedelcunak nem volt játékjoga).

A 0–0-lal végződött összecsapás utolsó 10 percében és a hosszabbításpercekben emberhátrányban játszott a FCSB, Mihai Pintilii a 32. és 80. percben sárga lapot kapott, s korábban mehetett zuhanyozni, s az augusztus 23-i visszavágót is kihagyja.

A mérkőzést a német Felix Brych vezette.

További eredmények, BL, play-off, első mérkőzés: • Karabah/Qarabag (azeri)–FC Koppenhága (dán) 1–0 (gól: Madatov – 25. percf) • APOEL Nicosia (ciprusi)–Slavia Prága (cseh) 2–0 (De Camargo – 2. és Aloneftisz – 10. perc) • Young Boys Bern (svájci)–CSZKA Moszkva (orosz) 0–1 (Nuhu – 91. perc, öngól) • 1899 Hoffenheim (német)–FC Liverpool (angol) 1–2 (Uth – 87. perc, illetve Alexander-Arnold – 35. és Nordtveit – 74. perc, öngól).