BL-negyeddöntős a Juventus és a City

A Torinói Juventus hátrányból fordítva 2–1-re verte a hazai pályán játszó Tottenham Hotspurt a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai visszavágóján, így az olasz bajnok jutott a legjobb nyolc közé.

A londoni csapat kezdte lendületesebben a találkozót, noha a gól nélküli döntetlen számára volt kedvező. A hazaiak sorra dolgozták ki a jobbnál jobb lehetőségeket, de a helyzetek rendre kimaradtak, eközben az olaszok alig jutottak el az ellenfél kapujáig, igaz, egy ízben büntetőt kértek számon – jogosan – a játékvezetőn. A Tottenham fölénye még szünet előtt góllá érett, bár a dél-koreai Szon a lövésével a saját lábát találta el, úgy pattant a labda a hálóba.

A bekapott gól által a kiesés szélére sodródott Juventus a folytatásban sem tudott változtatni, így a második félidőben is a Tottenham járt közelebb az újabb találathoz. Ennek ellenére a torinóiak szórványos ellentámadásaik egyikéből, az első kaput eltaláló lövésükből egyenlítettek az argentin Gonzalo Higuaín révén. Ez pedig olyan rövidzárlatot okozott a hazai együttesnél, hogy egy újabb védelmi megingást követően – Higuaín ugratta ki a gólszerző Dybalát – három perccel később már hátrányban volt, s így kiesésre állt. A hajrában ismét veszélyesen rohamoztak a londoniak, de nem sikerült egyenlíteniük, amivel kicsikarták volna a hosszabbítást, egyszer a kapufa mentette meg a vendégeket.

A Bázel idegenben győzte a visszavágót négygólos előnnyel kezdő Manchester Cityt, így szépen búcsúzott a sorozattól. A Premier League-ben toronymagasan éllovas Manchester City továbbjutásához nem fért kétség, miután az első felvonást 4–0-ra nyerte Svájcban. Így a már csak formaságnak nevezhető találkozót a szigetországiak több kulcsjátékosukat pihentetve tudták le. S bár vezetésről kaptak ki, továbbjutásuk egy percig sem volt kétséges.

Eredmények, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó: • Tottenham Hotspur (angol)–Torinói Juventus (olasz) 1–2 (gól: Szon – 39. perc, illetve Higuaín – 64. és Dybala – 67. perc) – továbbjutott 4–3-as összesítéssel a Juventus • Manchester City (angol)–FC Bázel (svájci) 1–2 (Gabriel Jesus – 8. perc, illetve Elyounoussi – 17. és Lang – 71. perc) – tj. a Man. City 5–2-es összesítéssel.